Nitra si v prvom tohtoročnom zápase poradila s Trenčínom: Vyhrala po predĺžení

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľu v 27. kole Tipos extraligy doma nad Trenčínom 3:2 po predĺžení. O triumfe "corgoňov" nad "vojakmi" rozhodol Marek Slovák.

Ilustračný obrázok k článku Nitra si v prvom tohtoročnom zápase poradila s Trenčínom: Vyhrala po predĺžení
51

Prvá tretina priniesla tretinu chudobnú na góly a aj vyložené šance. Ponúknuté početné výhody obe mužstvá nedokázali zrealizovať ideálne. Hra síce mala rýchly spád, no chýbala presnosť. Za spomenutia stoja dve šance domáceho Bodáka a príležitosť hosťujúceho Paukovčeka. V oboch prípadoch boli Cowley a Valent pozorní.

Prostredná časť už bola plodnejšia. V 28. minúte bol faulovaný Žitný, a tomu istému hráčovi stačilo iba 5 sekúnd na expresné využitie presilovej hry – 1:0. Následne zlepšili Trenčania herný prejav, za čo im bol odmenou gól z hokejky Bezúcha, ktorý prepasíroval puk za Cowleyho. O pár sekúnd mohol poslať hostí do vedenia Rehuš, no v tutovke zaváhal. To neplatilo pri domácom Kollárovi, ktorému sa v presilovke odrazil puk rovno pred odkrytú bránu a upratal ho pod brvno – 2:1. Vyrovnanie mal na začiatku tretej tretiny Okuliar, jeho strelu však vyrazil betónom Cowley. Rovnaký hráč neuspel proti brankárovi Nitry ani v 48. minúte. Aktivita Trenčína predsa slávila úspech, keď v 58. minúte pri powerplay vyrovnal Ackered.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V predĺžení mohol rozhodnúť hneď z prvej akcie Slovák, ale jeho pokus vytiahol z bránkovej čiary Bezúch. Center prvého nitrianskeho útoku napokon rozhodol o výhre Nitry osem sekúnd pred koncom predĺženia s prispením korčule obrancu hostí.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 28. Žitný (Šťastný, Bodák), 36. Kollár (Žitný, Šťastný), 65. Slovák (Švarný, Holešinský) – 33. Bezúch (Sádecký), 58. Ackered (Bokroš, Paukovček). Rozhodovali: Výleta, Baluška – Crman, Synek, vylúčení: 6:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Hřebíček, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Štastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, A. Sýkora – Minárik, Šiška, Múčka

Trenčín: Valent – Ackered, Rehuš, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Jalasvaara, J. Haščák, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Berisha – Hecl, Reddick, J. Bezúch – Sádecký, Paukovček, M. Valach – Kukuča, J. Švec, Krajč

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Bol to vyrovnaný zápas. Vďaka dvom využitým presilovkám sme držali vedenie, škoda vyrovnania. Sme radi, že sme upravili bilanciu s Trenčínom.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „My sme mali pomalý rozbeh. Prvá tretina bola zvláštna z oboch strán. Druhá tretina bola poznačená našimi vylúčeniami, čo nám uberalo momentum hry, tam Nitra bola lepšia. Za tretiu tretinu, ktorá bola z našej strany najlepšia, sme si bod zaslúžili. Chceli sme aj druhý, a myslím si, že v predĺžení sme boli aktívnejším tímom. Urobili sme jednu hlúposť a Nitra dala gól trochu so šťastím.“