Lucia Lauková Správy

Nitra má vlastnú skupinu venovanú koronavírusu: Vytvorilo ju mesto

Nosnou témou skupiny na sociálnej sieti je koronavírus. Za jej vznikom stojí nitrianska radnica.

Ilustračný obrázok k článku Nitra má vlastnú skupinu venovanú koronavírusu: Vytvorilo ju mesto
13
Galéria

Na sociálnej sieti vznikla skupina s názvom Nitra vs Korona. Slúžiť má ľuďom na zdieľanie informácií o aktuálnej situácii s koronavírusom.

Okrem toho môže pomôcť aj tým, ktorí hľadajú alebo ponúkajú rúška či dobrú radu. Vítané sú tiež užitočné tipy či osobné skúsenosti.

Konštruktívna debata

Skupinu vytvorilo mesto Nitra. Pre jej fanúšikov nastavilo viacero pravidiel. „V tejto skupine môžete zdieľať svoje skúsenosti zo života v Nitre počas koronavírusu. Možno šijete rúška a chcete ich verejne ponúknuť. Možno sa chcete pridať k dobrovoľníkom. Možno sa chcete podeliť o skúsenosť s domácim vzdelávaním alebo hľadáte radu ako pomôcť seniorom. Možno máte veľmi špecifickú otázku a neviete, kam sa obrátiť alebo možno len hľadáte “bútľavú vŕbu”, miesto kde sa môžete vyžalovať, keď vám je z obmedzení a opatrení ťažko,“ vymenúva mesto Nitra.

Mesto ako administrátor skupiny očakáva od fanúšikov stránky konštruktívnu debatu. „Chceme preto upozorniť, že všetky vulgárne príspevky alebo príspevky smerujúce k rasovej, náboženskej, sexuálnej či inej nenávisti budú mazané. Mazané budú aj komentáre, ktoré nesúvisia s témou skupiny a tiež debatu neposúvajúce osobné útoky. Užívatelia, ktorí sa proti týmto jednoduchým pravidlám previnia opakovane (rozumej viac ako jedenkrát) budú zablokovaní bez možnosti opätovného pridania sa do skupiny,“ píše sa v pravidlách skupiny.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Ľudoprázdne ulice Nitry počas lockdownu v marci 2020
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM