LULA Správy

Nitra má takmer 1000 nájomných bytov: Voľný nie je ani jeden

Začiatkom roka sa uvoľnilo len pár nájomných bytov. V najbližších rokoch by sa ich počet mohol zvýšiť.

Zdroj: Dnes24.sk

V Nitre prebieha mohutná výstavba bytových domov. Najmä však zo strany súkromných developerov. Len v širšom centre sa dajú pribúdajúce byty rátať na stovky. V rastúcom Living parku pri rieke pribudne 89 bytov, ďalších 243 bytov má poskytnúť Tabáň a Orbis, ktorý je v prestavbe, bude mať 49 bytov.

Nedávno bol ohlásený zámer postaviť 344 bytov na Šindolke.

K stavebnému boomu sa pridáva aj mesto Nitra. Vlani odovzdalo do užívania 35 nájomných bytov na Hlbokej ulici a budúci rok by mohla začať výstavba 220 nájomných bytov na Tehelnej ulici.

Mestské nájomné byty

Aktuálne má mesto 997 nájomných bytov. Na Tokajskej, Rýnskej a Jaranibovej je spolu 491 bytových jednotiek, na spomínanej Hlbokej to je 35 bytov, na Chrenovej 5 bytov, v DOS (Dom s opatrovateľskou službou) Bernolákova, J. Kráľa, Misionárska a Krčméryho ponúka mesto 195 bytov, v Starom meste je 28 nájomných bytov, na Klokočina KBV je 25 bytov, na Orechovom dvore počíta mesto so 61 bytmi, v bytovom dome Olympia je 56 bytov a v bytovom dome Dvorčanská je to 101 bytových jednotiek.

K 10. februáru boli voľné štyri byty. Jedna dvojgarsónka v Dome s opatrovateľskou službou J. Kráľa, jeden jednoizbový byt sa uvoľnil v bytovom dome Olympia a dva jednoizbové byty na Dvorčanskej.

„Vzhľadom k tomu, že 11.02.2020 sa konalo zasadnutie komisie MZ pre sociálne veci, bývanie a podporu verejného zdravia, byty boli pridelené, keďže pridelenie voľného bytu vždy podlieha stanovisku komisie,“ dodal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Vlani pribudlo na Hlbokej ulici v Nitre 35 nových nájomných bytov! Pozrite si galériu.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Radnica odovzdala nové byty: Nahliadnite do interiéru, FOTO a VIDEO
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie