Nitra je novým lídrom! Gólom v predĺžení porazila Liptovský Mikuláš

Hokejisti HK Nitra sú po 6. kole Tipos extraligy novým lídrom tabuľky. Na čele tabuľky vystriedali Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Nitra je novým lídrom! Gólom v predĺžení porazila Liptovský Mikuláš
21

Nitrania po osemgólovej výhre na ľade Michaloviec začali zápas veľmi zle. V 2. minúte unikol domácej obrane Michalík a hostia išli do vedenia. Vyrovnanie mal na hokejke Tvrdoň, ale jeho strela opečiatkovala iba žrď Vošvrdovej brány. Rovnako zvonila konštrukcia aj na opačnej strane po strele Hovorku.

Najväčšiu šancu “corgoňov” mal v 11. minúte obranca Nemec, tomu však prekazil radosť efektným zákrokom lapačkou už ležiaci Vošvrda. Domáci mali ešte výhodu početnej výhody o dvoch hráčov, bránu však neohrozili.

Na slabšiu hru Nitry reagovali tréneri upravením zloženia formácií.

V 26. minúte sa zdalo, že to prinesie želaný efekt, keď na 1:1 vyrovnával Buček. Už o 43 sekúnd však išli Liptáci opäť do vedenia. Premiérovým gólom v Tipos extralige sa prezentoval poľský reprezentant Walega. S Nitrou to mohlo vyzerať ešte horšie, keby Paločko, Kalousek aj Hovorka nemierili iba do žŕdky.

Do tretieho dejstva vstúpila úplne iná Nitra. Domáci hráči zvýšili aktivitu a prebrali kontrolu nad zápasom. Prvým impulzom bolo úspešné sólo nitrianskeho obrancu Raskoba. V 47. minúte zaskočil Vošvrdu strelou z uhla Baláž a domáci prvýkrát vyhrávali. Liptáci však zbrane nezložili a dokázali udrieť z prvej vážnejšej šance. V 55. minúte poslal zápas do predĺženia strelou spomedzi kruhov Uhrík.

Dva body zabezpečil Nitre gólom Krivošík, ktorému pomohli najmä korčule hosťujúceho obrancu.

Ako zhodnotil výkon Nitry asistent trénera Dušan Milo? Dozviete sa to na ďalšej strane.