LULA Správy

Nič roztomilejšie dnes neuvidíte: Nitra hostila majstrovstvá v králičom hope, FOTO a VIDEO

Cez víkend sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre konal v poradí 21. ročník Celoštátnej výstavy zvierat. Súčasťou boli aj Majstrovstvá SR v králičom hope.

Ilustračný obrázok k článku Nič roztomilejšie dnes neuvidíte: Nitra hostila majstrovstvá v králičom hope, FOTO a VIDEO
16
Galéria
Zdroj: TASR

Na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa počas víkendu zišli chovatelia na 21. ročníku Celoštátnej výstavy zvierat s medzinárodnou účasťou. V rámci podujatia sa konali aj III. Majstrovstvá Slovenska v králičom hope.

Ako informovali organizátori, celkovo bolo na nitriansku výstavu prihlásených viac ako 5000 zvierat.

Návštevníci si mohli pozrieť približne 2300 králikov, 1500 holubov a 1400 kusov hydiny. K sprievodným podujatiam patrilo odovzdávanie ocenení z európskej výstavy, ktorá sa konala v Dánsku a tiež slávnostný krst Vzorníka holubov.

Majstrovstvá Slovenska

Chovatelia králikov sa stretli aj na Majstrovstvách Slovenska v králičom hope. Súťaže sa môžu zúčastniť pretekári, ktorí majú najmenej sedem rokov s králikmi vo veku najmenej päť mesiacov. „V prípade skoku ďalekého a vysokého musí byť králik starší ako desať mesiacov,“ uvádza sa v pravidlách súťaže.

Králiky pretekajú na rovinnej dráhe a bežia aj parkúr. Na tratiach s rôznou obťažnosťou musia prekonať 10 až 14 prekážok, medzi ktorými môže byť aj vodná priekopa. Podľa pravidiel súťaže sa na súťaži môžu zúčastniť králiky všetkých plemien aj ich krížence. Podmienkou je, aby pretekali dobrovoľne, pretože ťahanie či prenášanie králika, prípadne zlé zaobchádzanie so zvieraťom rozhodcovia prísne trestajú.

Zdroj: Dnes24.sk
Celoštátna výstava zvierat v Nitre: Nechýbali majstrovstvá v králičom hope, FOTO
16
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie