Lucia Lauková Správy

Nebezpečné železničné priecestia: Policajti si posvietia aj na tie v Nitrianskom kraji

Policajti si posvietia na nebezpečné železničné priecestia v Nitrianskom kraji. Budú sledovať aj to, či sú v okolí priecestí správne osadené dopravné značky.

Ilustračný obrázok k článku Nebezpečné železničné priecestia: Policajti si posvietia aj na tie v Nitrianskom kraji
4
Galéria

V najbližšom období si policajti posvietia na nebezpečné železničné priecestia, na ktorých polícia zaznamenala zvýšený počet dopravných nehôd. Kontrola bude prebiehať aj na priecestiach v Nitrianskom kraji. Informovala o tom krajská polícia na sociálnej sieti.

„Policajti budú v októbri a novembri kontrolovať dodržiavanie predpísaných rýchlostí vodičmi pri prejazde priecestím, nezabudnú ani na chodcov a cyklistov, veď aj títo účastníci cestnej premávky majú svoje povinnosti,“ uvádza polícia.

Policajti budú sledovať, či sú v okolí priecestí správne osadené dopravné značky a či výhľadu nebránia napríklad stromy a kríky.

„V takom prípade budú ihneď kontaktovať príslušného správcu cestnej komunikácie, ktorý je povinný zjednať nápravu a odstrániť zistené chyby. Policajní preventisti navštevujú žiakov i seniorov a vzdelávajú ich aj v tomto smere, veď opatrnosti nie je nikdy dosť,“ konštatuje polícia.

Ako pripomína polícia, pred železničným priecestím je vodič povinný počínať si mimoriadne opatrne a najmä presvedčiť sa, či môže bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

„Vo vzdialenosti 50 m pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní je vodič povinný jazdiť rýchlosťou najviac 30 km/h. Ak svieti prerušované biele svetlo, vodič je povinný 50 m pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní jazdiť rýchlosťou najviac 50 km/h,“ dodáva krajská polícia.

Nebezpečné železničné priecestia: Policajti si posvietia aj tie v Nitrianskom kr
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM