Lucia Šútorová Správy

Na zahalenie Dražovského kostolíka do farieb EÚ mali povolenie: Súhlas dala cirkev

Dražovský kostolík sa minulý týždeň stal súčasťou politickej kampane. Situáciu preverovala na mieste aj mestská polícia.

Ilustračný obrázok k článku Na zahalenie Dražovského kostolíka do farieb EÚ mali povolenie: Súhlas dala cirkev
10
Galéria

Neprehliadnuteľný Kostol svätého Michala archanjela týčiaci sa nad Dražovcami upútal zraky verejnosti aj mestskú políciu. Dôvodom bola obrovská modrá vlajka Európskej únie, ktorá zahalila budovu pamiatky. Táto akcia okamžite vyvolala množstvo otázok a ohnivé diskusie. Mnohí sa pýtali kto za celou akciou stojí a kto ju povolil.

Viac svetla do prípadu vniesla Mestská polícia v Nitre, ktorá potvrdila, že išlo o politickú akciu súvisiacu s voľbami do europarlamentu.

„Organizátorom tejto akcie bol predseda politickej strany KDH Alojz Hlina, ktorý tu nakrúcal video. To súviselo s blížiacimi sa voľbami do europarlamentu,“ uviedla MsP v Nitre na svojej stránke.

„Oficiálne išlo o aktivitu nadácie, ktorá s politickou stranou spolupracuje. Predseda správnej rady, aj dvaja ďalší členovia tejto nadácie, kandidujú za KDH do Európskeho parlamentu,“ dodáva sa na stránke mestskej polície.

Súhlas dalo Biskupstvo Nitra

Policajná hliadka si žiadala od organizátora súhlas vlastníka objektu, ktorým nie je mesto Nitra, ale cirkev. „Keďže z predloženého súhlasného stanoviska osloveného biskupského úradu nebolo zrejmé, na akú konkrétnu činnosť dali súhlasné stanovisko, operačný príslušník kontaktoval diecézneho ekonóma z nitrianskeho biskupského úradu, ktorý mestskej polícii telefonicky potvrdil, že na zmieňovanú aktivitu na kostole v Dražovciach dali, ako vlastníci nehnuteľnosti, povolenie,“ konštatuje Mestská polícia v Nitre na svojom webe. O vyjadrenie sme požiadali aj diecézneho ekonóma Biskupského úradu v Nitre, ktorý nám do vydania článku odpoveď neposlal.

Dražovský kostolík zahalila vlajka EÚ
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie