Lucia Lauková Samospráva

Mesto ruší elektronickú aukciu: Predajcov na Vianočných trhoch vyberie po novom

Predajcov občerstvenia vrátane alkoholických a nealkoholických nápojov, bude po novom vyberať komisia. Rozhodlo o tom mestské zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Mesto ruší elektronickú aukciu: Predajcov na Vianočných trhoch vyberie po novom
12
Galéria
Zdroj: TASR

Poslanci mestského zastupiteľstva v Nitre na októbrovom zasadnutí zrušili výber predajcov na Vianočných trhoch prostredníctvom elektronickej aukcie. Nové pravidlá budú platiť už tento rok.

Dražbu stánkov schválili poslanci mestského zastupiteľstva v roku 2017. Elektronická aukcia fungovala na základe najvyššej ponúknutej ceny za prenájom stánku. Niektoré stánky sa tak vydražili za rekordné sumy, čo prinieslo vyšší zisk do mestskej kasy.

Mesto vlani vydražilo v elektronickej aukcii 12 stánkov s občerstvením za sumu 72 871 eur. Najvyššia cena za stánok bola 11 290 eur.

Cena nestačí

Ako informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek, o výbere bude rozhodovať pre tento účel zriadená komisia. „Po minuloročnej skúsenosti sa ukázalo, že na dosiahnutie požadovanej kvality nestačí stanoviť len kritérium ceny. Preto sa tento rok cena stáva len jedným z požadovaných kritérií,“ uvádza mesto v dôvodovej správe.

„Zmena, resp. nové uznesenie sa týka len výberu prevádzkovateľov predajných stánkov s občerstvením, alkoholickými a nealkoholickými nápojmi počas Vianočných trhov,“ spresnil Tomáš Holúbek.

Nové kritériá

Mesto stanovilo nové kritériá, podľa ktorých bude predajcov občerstvenia vyberať už tento rok. Ponúkané jedlá a nápoje by mali byť spájané s vianočným obdobím alebo typickými vianočnými špecialitami reprezentujúcimi nejaký konkrétny región – lokálny ale i medzinárodný.

Rozhodne aj to, či predajca pripravuje ponúkané jedlá a nápoje z regionálnych surovín a domácich výrobkov, alebo či má uchádzač dôveryhodné referencie z podujatí, ktoré absolvoval v minulosti. Dôležité bude pre mesto aj to, či predajca dbá pri svojej prevádzke na dopad na životné prostredie, či používa ekologické spôsoby servírovania, balenia a ponúkania jedál a nápojov.

Ako dodal hovorca mesta, komisia ešte zriadená nie je. „Výber trhovníkov prebehne v dohľadnej dobe, predpokladáme, že do 2–3 týždňov,“ prezradil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Ceny vo vianočnom mestečku v Nitre išli hore: Koľko stojí punč či varené víno?
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM