Lucia Lauková Rôzne

Mesto podporí regionálnu značku Nitrava: Chce spojiť domácich výrobcov

Pod značkou Nitrava chce radnica prezentovať produkty a služby na najväčších mestských podujatiach a v nitrianskej turistickej informačnej kancelárii.

Ilustračný obrázok k článku Mesto podporí regionálnu značku Nitrava: Chce spojiť domácich výrobcov
13
Galéria
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk

Imidž mesta Nitra by mala pomôcť budovať aj registrovaná regionálna značka Nitrava. Pre jej podporu sa mesto rozhodlo z iniciatívy viceprimátora Daniela Balka.

„Plánujeme cez značku Nitrava budovať portfólio výrobkov a služieb, na ktorých budeme môcť reálne promovať mesto ako ozajstné historické centrum Slovenska. Certifikované produkty a služby chceme prezentovať na najväčších mestských podujatiach a v nitrianskej turistickej informačnej kancelárii. V spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom a Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu chceme vytvoriť podmienky na vznik predajných pultov v hoteloch a penziónoch a dostať tak tieto produkty a služby do turisticky navštevovaných miest v kraji,“ zdôvodnil potrebu regionálnej značky Balko.

Spojenie výrobcov

V najstaršom pomenovaní mesta, ktoré je zároveň aj najstarším zachovaným písomným pomenovaním obývaného sídla na Slovensku, vidí mesto skrytý potenciál, ktorý doteraz nebol naplno využitý. Práve preto chce pod touto značkou spojiť výrobcov domácich produktov od remeselných pív, vín, kávy, čokolády, cez rôzne tradičné výrobky až po ľudových remeselníkov či výrobcov historizujúcich suvenírov a odevov. Značku môžu získať aj poskytovatelia služieb a zážitkov, teda aj produkty cestovného ruchu.

Ďalšie regionálne značky

Značku Nitrava vlastní Miestna akčná skupina Cedron – Nitrava, ktorá uvítala spoluprácu s mestom Nitra a rozšírenie územnej pôsobnosti značky aj na mesto. Na území Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) sú v súčasnosti registrované okrem nej aj ďalšie tri regionálne značky – Ponitrie, Podunajsko a Hont.

Foto: ilustračné

Mesto podporí regionálnu značku Nitrava: Chce spojiť domácich výrobcov
13
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM