Lucia Šútorová Kultúra

Kultúrne leto pod Zoborom otvorí Festival chutí, Drumpoint a Jahodová Nitra: PROGRAM

Prvý júnový deň bude pod Zoborom patriť ochutnávkam gastronomických a regionálnych špecialít, ale aj horúcim rytmom. Máme sa na čo tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Kultúrne leto pod Zoborom otvorí Festival chutí, Drumpoint a Jahodová Nitra: PROGRAM
11
Galéria

Už po piaty krát sa bude v Nitre konať gastronomická akcia s názvom Festival chutí Nitrianskeho kraja. Jeho súčasťou bude opäť Jahodová Nitra, ktorá spája gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v našom kraji.

Stánky sa budú aj tento rok rozkladať 1. júna na Svätoplukovom námestí a priľahlej pešej zóne a Kupeckej ulici. Tešiť sa môžete najmä na regionálne špeciality od lokálnych pestovateľov.

Organizátori tento rok vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Okrem gastronomických zážitkov bude postarané aj o tie hudobné.

Festival bubnov

Súčasťou podujatia bude aj Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2019. Ako informujú organizátori, návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú stánky aj slnečníky. Vstup na festival je voľný.

PROGRAM

1. JÚN, OTVORENIE NITRIANSKEHO KULTÚRNEHO LETA

Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia

SVÄTOPLUKOVO NÁMESTIE

  • od 11:00 do 23:00 Jahodová Nitra – gastrofestival, ochutnávky gastronomických a regionálnych špecialít, festivalové koleso šťastia
  • od 12:00 do 19:00 drumpoint Slovakia – Bubenícke skupiny, tanečníci a capoeiristi zo Slovenska a zahraničia
  • od 19:30 Karnevalový sprievod a Latino show – skupina Ritmo Factory / CZ/ Brazília/, DJ Chicote /Rio de Janeiro/, Dee Reggaetonera y Sangre Nueva /SK/, Marco Pillo Salsa Band /SK/

V galérii nájdete fotografie z predošlého ročníka Festivalu chutí v Nitre!

Foto: ilustračné

FOTO: Ľudí prilákal na námestie pod Zoborom Festival chutí a Jahodová Nitra
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie