Lucia Šútorová Šport Hokej

Hokejisti HK Nitra začali druhú fázu prípravy na suchu: Čoskoro sa vrátia na ľad

Prípravu odštartovalo mužstvo zatiaľ bez hráčov zo zámoria. Prvý tréning na ľade čaká hokejistov vo štvrtok doobeda.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HK Nitra začali druhú fázu prípravy na suchu: Čoskoro sa vrátia na ľad
Zdroj: TASR

Hokejisti Nitry začali v pondelok druhú fázu letnej prípravy na suchu, na ľad vykorčuľujú vo štvrtok. Na prvom tréningu boli dvaja legionári, ostatní sa pripoja v priebehu týždňa.

„Prvý týždeň bude hlavne o príprave na suchu, úvodné tri dni budeme pokračovať tam, kde sme skončili. Prvý tréning na ľade nás čaká vo štvrtok doobeda, pre hráčov je dôležité, aby sa znova zoznámili s vecami a ľadom tak, aby sme sa od ďalšieho pondelka mohli pustiť do plnej prípravy,“ uviedol pre klubový web tréner Andrej Kmeč.

Vicemajster odštartoval prípravu bez legionárov zo zámoria, tí sa k tímu pripoja v priebehu týždňa. „Okrem Juraja Šišku nemáme v tíme žiadne iné zranenie. Legionári, ktorí sa zatiaľ pripojili, sú Maxim Vešutkin a Miroslav Hanuljak. Keďže prišiel bez batožiny, nemal ani veci na cvičenie, ale s tým nebol problém, hneď ich ‚vyfasoval‘. Ostatní legionári okrem Gabrielleho prídu v priebehu tohto týždňa, Judd Blackwater o čosi neskôr. Čo sa týka Gabrielleho, toho budeme prvýkrát v zápase vidieť až na turnaji v Maďarsku, kam fanúšikov pozývame. Sledoval som trochu jeho zápasy v austrálskej lige a vyzeral tam veľmi dobre. Iste, nejdem preceňovať austrálsku súťaž, ale pre porovnanie, v rovnakej súťaži hral aj Kerbashian a mal tam za rovnaký počet zápasov o polovicu menej bodov. Čísla, ktoré urobil Gabrielle v Austrálii by mal problém dosiahnuť hocijaký ligový hráč aj v nitrianskej mestskej lige. Čo sa týka prvého tréningu po pauze, hráčov musím pochváliť. Bolo vidieť, že tri týždne doma nelenili a nastúpili veľmi dobre pripravení,“ dodal Kmeč.

V príprave sa Nitrania predstavia na turnaji vo Švajčiarsku a zahrajú si aj o Vyšehradský po­hár.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Aktuálny káder HK Nitra:

 • brankári: Juraj Šimboch, Miroslav Hanuljak, Juraj Sklenár
 • obrancovia: Branislav Mezei, Samuel Rázc, Dylan Olsen, Adrián Sloboda, Matúš Rais, Karol Korím, Miroslav Pupák, Mitch Versteeg, Juraj Štefanka
 • útočníci: Judd Blackwater, Eduard Šimun, Jesse Gabrielle, Lane Scheidl, Kale Kebrashian, Andrej Kollár, Juraj Šiška, Ľubomír Fetkovič, Karol Csányi – Erik Čaládi, Lukáš Hrušík, Denis Pätoprstý, Maxim Vešutkin, Daniil Fominych, Jakub Minárik, Alexander Hvizdoš

Plán prípravných zápasov

 • 12. augusta Fribourg Gottéron – HK Nitra (turnaj v Le Chenit vo Švajčiarsku)
 • 13. augusta Laussane – HK Nitra (turnaj v Le Chenit vo Švajčiarsku)
 • 15. augusta Langenthal – Nitra (zápas v Langenthali) 19­.30
 • 20. augusta HK Levice – HK Nitra
 • 23. augusta HK Nitra – Ferencvároš Budapešť (Vyšehradský pohár) 27. augusta HK Nitra – GKS Katowice (Vyšehradský pohár)
 • 30. augusta HK Nitra – GKS Jastrzebie (Vyšehradský pohár)
 • 7. septembra HK Nitra – Vítkovice (Turnaj v Székesféhervári)
 • 8. septembra HK Nitra – Székesféhervár/Nowy Targ (Turnaj v Székesféhervári)

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie