Šport Iné športy

Hokejbalové MS juniorov v Nitre budú pomáhať ťažko chorým a nevyliečiteľným deťom

Organizátori najväčšieho športového podujatia v Nitre nezabudli ani na deti, ktoré nemôžu športovať, ale zvádzajú obrovský boj. Návštevníci šampionátu ich budú môcť podporiť v dobrovoľnej zbierke.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalové MS juniorov v Nitre budú pomáhať ťažko chorým a nevyliečiteľným deťom
Foto: Rastislav Búgel

Organizátori juniorských majstrovstiev sveta v hokejbale, ktoré sa od 25. júna do 1. júla budú konať v Nitre, dali šampionátu aj charitatívny rozmer. Vstup na všetky stretnutia bude voľný, avšak diváci budú môcť prispieť na dobročinné účely. Preto sa organizátori rozhodli pre dobrovoľné vstupné, ktoré poputuje ťažko chorým a nevyliečiteľným de­ťom.

Pomoc chorým deťom

Počas majstrovstiev sveta juniorov v Nitre odohrá 24 tímov 66 zápasov, organizátori rozdajú päť kolekcií medailí v štyroch chlapčenských vekových kategóriách a v jednej dievčenskej.

„Je radosť vidieť behať po ihrisku viac ako 500 mladých športovcov z vyše desiatich krajín sveta. Niektorí ich rovesníci však športovať nemôžu a pre náročnú chorobu dokonca nemajú ani možnosť byť doma. Preto sme sa rozhodli, že sa im to aspoň malou štipkou pokúsime uľahčiť,“ hovorí Juraj Bubák, šéf organizačného výboru juniorských majstrovstiev sve­ta.

Aktivity neziskovej organizácie

Organizátorov MSJ zaujala nezisková organizácia Pod krídlami Dominiky, ktorá sa v Nitre stará o to, aby ťažko choré deti a deti v poslednom štádiu ochorenia mohli čo najviac času tráviť doma s tými, ktorí ich milujú. „Rodinám s onkologicky chorými deťmi a deťmi v terminálnom štádiu ochorenia zabezpečujeme materiálnu, psychologickú, zdravotnícku a sociálnu pomoc, aby deti mohli zomierať doma. Dodávame im všetky potrebné pomôcky aby deti svoje posledné dni mohli tráviť v kruhu rodiny a priateľov, v domácom prostredí,“ približuje aktivity neziskovej organizácie Pod krídlami Dominiky jej riaditeľka a zakladateľka Žaneta Petrášová.

Zbierkou počas konania šampionátu budú môcť diváci i účastníci prispieť na prevádzku auta, ktoré preváža deti do Bratislavy na chemoterapiu na detskej onkológii. Môžu tak stráviť s rodinou oveľa viac kvalitného času.

Nový hokejbalový areál

Na MSJ pod záštitou Svetovej hokejbalovej federácie (WBHF) pricestujú tradične silné výbery Kanady, USA, Česka a Slovenska. V kategórii do 14 rokov sa premiérovo predstavia Rusi, v tímoch Európy uvidíme hráčov zo Švédska, Rakúska, Francúzska, Maďarska, Slovenska a Česka. V najbližších dňoch sa položí na zimnom štadióne v Nitre špeciálny hokejbalový povrch, ktorý hneď po šampionáte poputuje do nitrianskej ZŠ Kráľa Svätopluka, kde budujú nový hokejbalový areál s dvoma ihriskami.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM