Rastislav Búgel Hokej

HK Nitra v špeciálnej TOP 5: Fanúšikovia z facebooku dopomohli k zaujímavému rebríčku!

Fenomén menom facebook zasiahol aj hokejový svet a fanúšikov tohto u nás mimoriadne obľúbeného športu. Zaujímavé je, že HK Nitra, ktorý kraľuje slovenským tribunám v rebríčku, ktorý úzko súvisí práve s touto známou sociálnou sieťou neskončil najlepšie. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra v špeciálnej TOP 5: Fanúšikovia z facebooku dopomohli k zaujímavému rebríčku!
Foto: Rastislav Búgel

Aj keď leto klope na dvere, rozhodli sme sa pozrieť na obľúbenosť slovenských hokejových tímov pôsobiacich v extralige. Merítkom boli fanúšikovia na Facebooku. Ako sa umiestnil HK Nitra?

Jednoznačne najviac fanúšikov na sociálnej sieti má klub HK Poprad, ktorému svoje „páči sa mi“ dalo 22 556 fanúšikov. Na druhom mieste sú majstrovské Košice (16 158) a tretí je Martin (12 972).

Klub spod Zobora HK Nitra má na facebooku 9890 fanúšikov a patrí mu štvrtá priečka. Ďalšie poradie: 5. Zvolen (8425), 6. Žilina (6724), 7. Piešťany (4361), 8. Banská Bystrica (3547), 9. Skalica (2436), 10. Trenčín (2269).

Zaujímavosťou je, že najznámejší slovenský tím Slovan Bratislava má na facebooku 115 010 fanúšikov a podľa agentúry Result Sports je jedenástym najpopulárnejším klubom v Európe v počte fanúšikov na sociálnych sieťach.

Počet fanúšikov platil k dátumu 9.6.2015.

Čítajte tiež:

HK Nitra sa chce priblížiť fanúšikom: Pripravuje youtube kanál a nový web!

Aj hokejisti sú len ľudia: Povedali si hráči HK Nitra a s fanúšikmi išli na túru!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM