Lucia Šútorová Správy

HK Nitra by za štadión platiť po novom nemusel: Podmienkou je najvyššia súťaž

V rozpočte na rok 2020 počíta mesto aj s podporou nitrianskeho hokeja. Návrh novej zmluvy medzi mestom a HK Nitra už prerokovala mestská rada.

Ilustračný obrázok k článku HK Nitra by za štadión platiť po novom nemusel: Podmienkou je najvyššia súťaž
Zdroj: Dnes24.sk

Predmetom rokovania mestskej rady bolo aj financovanie nitrianskeho hokeja. Ako informuje mesto Nitra na sociálnej sieti, členovia mestskej rady odporúčajú mestskému zastupiteľstvu schváliť zmluvu medzi mestom a hokejovým klubom HK Nitra.

„V prípade, že návrh mestskí poslanci schvália, zapožičia Mesto Nitra hokejovému klubu zimný štadión na ďalšie štyri roky úplne bezplatne,“ uvádza mesto Nitra.

Najvyššia súťaž

Okrem toho chce mesto hradiť aj náklady na chod štadióna až do výšky 150-tisíc eur ročne a energie. Podmienkou je, aby HK Nitra hral najvyššiu hokejovú súťaž. Návrh zmluvy ráta aj s tým, že hokejovému klubu zostanú príjmy z prenájmu hokejového štadióna.

Na oplátku má HK Nitra prevziať zodpovedať za prevádzku športoviska a za stavebné, technické a ostatné náležitosti, ktoré súvisia s využívaním priestorov zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy. „Zároveň sa zaväzuje bezplatne poskytovať ľadovú plochu, v rámci verejného rozpisu, krasokorčuliarom a klubu Philosophers,“ dodáva radnica.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Dotácie po novom

Tento rok už prešlo zmenami aj dotovanie športu. HK Nitra, ako aj ďalšie nitrianske športové kluby, môžu požiadať o dotáciu. Prideľovať sa však budú podľa nových pravidiel.

„Dotačný systém je nastavený tak, že 50% z dotácie je vždy smerovaných na podporu mládeže. Celkovo mesto vo svojom rozpočte na rok 2020 vyčlenilo na podporu športovcov sumu 600 000 eur,“ pripomína radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie