Fašiangové podujatia pod Zoborom: Basu pochovajú aj v mestských častiach

Tradičné veselice spojené s pochovávaním basy nebudú chýbať ani v nitrianskych mestských častiach. Pozrite sa, aký program čaká tú vašu.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Fašiangové podujatia pod Zoborom: Basu pochovajú aj v mestských častiach
Zdroj: TASR

Obdobie plesov a zábav tradične vyvrcholí fašiangovou veselicou. Zvyky neobídu ani nitrianske mestské časti. Fašiangy sa začnú oslavovať v Párovských hájoch, kde v kultúrnom dome bude v piatok 2. februára pripravený Fašiangový karneval pre malých so zábavou pre všetkých. Podujatie sa začne o 18.00 hodine, vstup je voľný.

O deň nato, 3. februára sa bude konať na Klokočine fašiangová zabíjačka s predajom špecialít už od 9.00 hod rána. O príjemnú atmosféru sa od 13.30 h postarajú vystúpenia folklórnych skupín. V stredu 7. februára bude veselo aj v Dome Matice Slovenskej kde sa bude od 18.00 konať Fašiangový tanečný večer so skupinou JSB.

V sobotu 10. februára sa bude basa pochovávať na Svätoplukovom námestí, ale aj v kultúrnych domoch v Dražovciach a Mlynárciach. Dražovce budú mať pripravené Fašiangové stretnutie s domácou zabíjačkou a špecialitami. Súčasťou bude detský karneval a pochovávanie basy. V Krškanoch bude v utorok 13. februára Fašiangová zábava s kapelou Fenix a o 24.00 h sa bude pochovávať basa s folklórnou skupinou Tradícia.

Fašiangové stretnutia v mestských častiach:

  • 2. februára (piatok) o 18.00 h, KD Párovské Háje
  • 3. februára (sobota) o 13.00 h, Klokočina, Mikovíniho ulica
  • 7. februára (streda) o 18.00 h, Dom Matice slovenskej, Dolnočermánska 737
  • 10. februára (sobota) o 13.00 h, KD Dražovce
  • 10. februára (sobota) o15.00 h, KD Mlynárce
  • 11. februára (nedeľa) o 15.30 h, CVČ Domino, Štefánikova 63
  • 13. februára (utorok) o 19.00 h, KD Dolné Krškany

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame