Správy

Dve školy ostávajú kvôli koronavírusu zatvorené: Pripravené sú aj na online výučbu

Pedagógov, ktorí sa stretli s pozitívnymi osobami na koronavírus, budú priebežne testovať. Ostávajú v karanténe.

Ilustračný obrázok k článku Dve školy ostávajú kvôli koronavírusu zatvorené: Pripravené sú aj na online výučbu
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Začiatok školského roka odložili na neurčito na dvoch cirkevných školách v Nitre. 2. septembra nenastúpili žiaci do ZŠ sv. Marka a ZŠ a MŠ sv. Gorazda.

Dôvodom bolo rozhodnutie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre, ktorý nariadil zákaz prevádzky obom školám kvôli pozitívnym testom na koronavírus u dvoch pedagógov.

Podľa najnovších údajov RÚVZ v Nitre sa počet učiteľov s pozitívnym testom na koronavírus zvýšil na päť.

Testovať budú ďalších učiteľov

Podľa zriaďovateľa, ktorým je Nitrianske biskupstvo, nemali pedagogickí zamestnanci pozitívnu cestovateľskú anamnézu z rizikových oblastí v zahraničí, ani neboli vo vedomom kontakte s chorými na COVID-19.

„Neboli v kontakte ani s deťmi navštevujúcimi obe školy, ale nakoľko boli v kontakte s ostatnými pedagogickými zamestnancami, títo sa z toho dôvodu podrobili karanténe a budú priebežne testovaní,“ uviedol hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.

Budú sa učiť?

Žiaci by sa mohli vrátiť do škôl najskôr po uplynutí 14-dňovej karantény. Počas tejto doby by mohla výučba prebiehať online.

„Samozrejme obe školy sú pripravené aj na túto alternatívu. Všetko závisí od vývoja situácie. Riadia sa manuálom z Ministerstva školstva SR a rozhodnutie v tomto smere prijmú v krátkom čase v závislosti od usmernení RÚVZ v Nitre ako aj výsledkov testovaní pedagógov,“ povedal hovorca biskupstva Tibor Ujlacký.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM