Lucia Šútorová Správy

Dostavba Living parku pri rieke pokračuje: V areáli pribudne úplne nový skelet, FOTO

Investor plánuje s prácami pokračovať aj cez zimu. Komplex bytov a obchodov chcú dokončiť do dvoch rokov.

Ilustračný obrázok k článku Dostavba Living parku pri rieke pokračuje: V areáli pribudne úplne nový skelet, FOTO
5
Galéria

Dlhé roky opustený skelet pri rieke Nitra je už niekoľko mesiacov plný života. Práce na jeho dostavbe pokračujú aj koncom novembra. Ako informoval stavebník, v areáli staveniska projektu Promenada Living Park prebiehajú intenzívne realizačné práce. Za ohradenou výstavbou sa podľa investora aktuálne pracuje na výstavbe podzemnej garáže a budovaní stredného skeletu, ktorý sa bude napájať na pôvodnú konštrukciu.

Nový skelet

„Najintenzívnejšie stavebné práce prebiehajú v strednej časti objektu, v ktorej je potrebné vystavať úplne nový skelet. Práce sa realizujú predovšetkým pod úrovňou terénu, preto nie všetky činnosti je možné sledovať z pohľadu od ulice či bezprostredného okolia,“ informoval Peter Kuliffay, manažér projektu Promenada Living Park z projektovej spoločnosti Living park pro a.s,, s tým, že aktuálne prebiehajú práce na základovej doske, na ktorú nadväzuje výstavba podzemnej garáže pod celým objektom a takisto začala realizácia hrubej stavby aj v oblasti budúceho podlubia promenády.

Nasledovať má výstavba nového skeletu, a pred zimným obdobím zároveň budú prebiehať prípravné práce na stavebné úkony, ktoré je možné vykonávať počas mínusových teplôt.

Na stavbe sa podľa investora pravidelne pohybuje a pracuje približne 190 pracovníkov.

Termín dokončenia

Nový komplex by mal byť v Nitre dokončený o dva roky. „Projekt plánujeme ukončiť na jeseň 2021,“ dodal Peter Kuliffay.

„Ohľadne projektu intenzívne komunikujeme s vedením mesta Nitra a odborom komunálnych činností a životného prostredia. Snažíme sa skoordinovať naše činnosti tak, aby mohla byť výstavba čo najkvalitnejšie a včasne dokončená,“ skonštatoval Peter Kuliffay.

V galérii si pozrite fotografie zo staveniska projektu Promenada Living park!

Dostavba Living parku pri rieke pokračuje: V areáli pribudne úplne nový skelet,
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie