Lucia Šútorová Správy

Dobrá správa pre vodičov: Kruhový objazd z R1 na Cabajskú by mohol byť realitou

Mesto je v špičke zapchaté takmer z každej strany. Tento úsek si žiada kruhový objazd ako soľ.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre vodičov: Kruhový objazd z R1 na Cabajskú by mohol byť realitou
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Zdá sa, že veci sa pohli a kruhový objazd na Cajbajskej pri zjazde z R1 nie je až takou vzdialenou budúcnosťou. Pravdou je, že pár rokov si ešte počkáme.

Má svoju obeť

K problematike zvolalo rokovanie mesto Nitra, ktoré označilo križovatku za nebezpečnú. V rokoch 2015 až 2019 sa na nej stalo, podľa hovorcu mesta, až 28 nehôd, pri ktorých zomrel jeden človek a až 50 ľudí sa tu zranilo, z toho traja ťažko.

„13. februára sa na Mestskom úrade v Nitre stretli zástupcovia ministerstva dopravy, ministerstva vnútra, KDI, OÚ Nitra, SSC, Granvie s predstaviteľmi mesta,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Kedy sa bude stavať?

Projekt novej križovatky na Cabajskej je podľa hovorcu v zásobníku ministerstva dopravy, čo znamená, že je to živý projekt a počíta sa s ním.

O veci má už rokovať ministerstvo dopravy a koncersionár R1, ktorým je spoločnosť Granvia. „Témou ich rokovaní musí byť hlavne cashflow,“ pokračuje Holúbek.

„Realistický scenár podľa vyjadrení zástupcov ministerstva dopravy a Granvie hovorí o tom, že križovatka na Cabajskej by mohla byť hotová do februára 2023,“ prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Na prípravu križovatky je podľa hovorcu potrebných približne 18 mesiacov. „Realizovať sa musia vysporiadania pozemkov, posudzovanie vplyvov na životné prostredie, a, samozrejme, stavebné povolenie. To by mohlo byť vydané na jeseň 2021,“ dodal Tomáš Holúbek, hovorca mesta.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie