Lucia Lauková Správy

Do Nitry mieri cez 100 vystavovateľov: Predstavia najnovšiu poľnohospodársku techniku

Nitru čaká špecializovaná výstava poľnohospodárskej techniky Agrosalón. Pod Zobor zavíta vyše 100 vystavovateľov.

Ilustračný obrázok k článku Do Nitry mieri cez 100 vystavovateľov: Predstavia najnovšiu poľnohospodársku techniku
8
Galéria
Zdroj: TASR

Priestor pre 104 vystavovateľov poskytne veľtrh Agrosalón 2019, ktorý sa začne na nitrianskom výstavisku v utorok 26. marca. Svoje zastúpenie bude mať na veľtrhu sedem krajín.

„Okrem slovenských vystavovateľov sa na ňom budú prezentovať vystavovatelia z Českej republiky, Rakúska, Ruska, Maďarska, Turecka a Nemecka,“ informoval Martin Lužbeťák z agrokomplexu Národného výstaviska, š.p. Siedmy ročník Agrosalónu potrvá do 30. marca.

Poľnohospodárska technika

Špecializovaná výstava poľnohospodárskej techniky Agrosalón mala svoju premiéru na nitrianskom výstavisku v roku 2007 a má dvojročnú periodicitu. „Medzinárodný veľtrh od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje inovácie i technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii. Pre poľnohospodárov ponúka príležitosť vybrať si v predsezónnom termíne vhodnú techniku pre svoju každodennú prácu,“ uviedol Lužbeťák.

Trendom je efektivita

Výrobcovia poľnohospodárskej techniky reagujú na aktuálne potreby trhu, ktorý si vyžaduje stále viac inovácií a nových nápadov. Trendom je zvyšovanie efektivity vykonávaných prác a znižovanie prevádzkových nákladov, no do popredia sa dostáva i problematika starostlivosti o pôdne prostredie či nižšia tvorba emisií. Producenti poľnohospodárskej techniky nezabúdajú ani na zvyšovanie pohodlia obsluhujúcich pracovníkov, na jazdný komfort a rozširovanie výbavy o nové elektronické prvky a aplikácie.

V galérii si pozrite zábery z ostatných ročníkov Agrosalónu v Nitre!

Foto: ilustračné

Agrosalón v Nitre
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM