Cestovný poriadok MHD v Nitre sa opäť mení: Autobusy budú jazdiť ako cez prázdniny
Doteraz premávali linky MHD podľa sobotných cestovných poriadkov. Toto obmedzenie sa začiatkom mája ruší.
Počas pracovných dní budú linky premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin. V cestovných poriadkoch na zastávkach si teraz budete musieť všímať odchody uvedené v strednom stĺpci.
„Ruší sa doterajšia obmedzená premávka podľa sobotných cestovných poriadkov. Cestovné poriadky pre dni školského vyučovania ešte nebudú zavedené – k tomuto kroku sa pristúpi až po obnovení vyučovania na školách,“ informuje dopravca Arriva Nitra.
Zmeny v premávke MHD v Nitre budú platiť od 4. mája.
Cez víkendy a počas sviatkov budú linky premávať naďalej bez zmeny ako v bežnú sobotu, nedeľu alebo sviatok. Premávka cyklobusu na linke C35 etše nebude obnovená.
Platné obmedzenia
V platnosti ostáva povinnosť prekrytia nosa a úst rúškom alebo inou vhodnou alternatívou. Platí aj dočasná odstávka predaja cestovných lístkov v hotovosti u vodiča, vrátane zamedzenia prístupu do prednej časti vozidla či dočasné automatické zastavovanie na zastávkach a centrálne otváranie všetkých dverí bez použitia príslušného tlačidla. Dopravca musí naďalej pravidelne dezinfikovať autobusy.
Foto: ilustračné
Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.
Minister na návšteve v Nitre: Nemocnicu chváli za posun v boji proti koronavírusu
V boji proti koronavírusu nasadili termokameru: Pozornému oku nikto neujde