Lucia Lauková Správy Samospráva

Bývalé kino Palace by opäť mohlo premietať: Mesto tu plánuje multifunkčnú sálu

Kino Palace by sa podľa mesta mohlo zmeniť na špičkovú multifunkčnú sálu. Vyhlásená bude architektonická súťaž.

Ilustračný obrázok k článku Bývalé kino Palace by opäť mohlo premietať: Mesto tu plánuje multifunkčnú sálu
4
Galéria
Foto: Monika Földešiová

V rámci budovania Kreatívneho centra v Nitre by mohli byť zrekonštruované viaceré budovy kasární na Martinskom vrchu a jedna v centre mesta. Spolu ide o šesť budov vrátane kina Palace. V súčasnosti má mesto alokovaných vyše 300 000 eur, ktoré budú použité na vypracovanie potrebných štúdií.

Nová multifunkčná sála

Projekt ráta s obnovením bývalého kina Palace, kde je zámer vytvoriť multifunkčnú sálu. Okrem iného by sa v ňom malo opäť premietať.

„Momentálne bude mať kino Palace architektonickú súťaž a následne projektovú dokumentáciu. Keď nám to vyjde, tak by to mala byť špičková multifunkčná sála, ktorá bude hodná toho, že je v centre mesta,“ povedal primátor Marek Hattas.

Financovanie z EÚ

Plánované nitrianske Kreatívne centrum má stáť 20 600 000 eur. Ak bude projekt úspešný bude jeho realizácia hradená z európskych zdrojov a mesto bude doplácať 5 % z čiastky, čo je 1 030 000 eur.

Aktuálne mesto čaká na vyhlásenie výzvy. „Pevne veríme, že výzva bude vypísaná do konca apríla,“ dodal primátor Marek Hattas.

Zameranie centra

Nitrianske kreatívne centrum by malo byť zamerané hlavne na vizuálne umenie, hudbu, scénické umenie, dizajn, reklamu a marketing, literatúru a remeslá so zreteľom na európske kultúrne dedičstvo. Ideovo by malo byť prepojené aj s materskou školou na Dobšinského ulici, ktorá je vo výstavbe.

Videli ste už podobu budúcej materskej školy v kasárňach? Pozrite si vizualizácie!

Foto: ilustračné

Vizualizácie materskej školy v kasárňach na Martinskom vrchu
4
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM