Lucia Lauková Správy

Blíži sa medzinárodný festival: Ponúkne 102 dokumentárnych filmov z 28 krajín

Okrem filmových projekcií sa návštevníci môžu tešiť na sprievodný program. Dokumenty budú môcť diváci sledovať vo viacerých priestoroch.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa medzinárodný festival: Ponúkne 102 dokumentárnych filmov z 28 krajín
Zdroj: TASR

Filmové projekcie a sprievodný program ponúkne 35. ročník medzinárodného filmového festivalu Agrofilm, ktorý sa začne v pondelok 30. septembra v Lužiankach pri Nitre.

Súťažná prehliadka filmových dokumentov s tematikou poľnohospodárstva, potravinárstva, ochrany prírodných zdrojov a života na vidieku má za cieľ informovať laickú i odbornú verejnosť o najnovších poznatkoch vedy a výskumu v oblastiach, ktoré ovplyvňujú kvalitu života a naše zdravie. Hlavným organizátorom je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach.

Festival potrvá do 4. októbra. Návštevníci Agrofilmu si podľa organizátorov môžu pozrieť 102 dokumentárnych filmov z 28 krajín.

Medzinárodná porota ohodnotila 42 súťažných filmov tohto ročníka. Tradičné diskusné fórum bude venované aktuálnej téme, plytvaniu potravinami.

Dokumenty budú môcť záujemcovia sledovať v priestoroch nitrianskeho multikina, na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzite Komenského v Bratislave, Technickej univerzite vo Zvolene a Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

V tomto roku k nim pribudla aj Lekárska fakulta v Martine. Dokumenty Agrofilmu uvidia diváci aj v Synagóge v Brezne a v zasadačke Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Lužiankach pri Nitre.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM