Lucia Lauková Rôzne Správy

Agrokomplex žije Medzinárodnou výstavou psov: Zastúpenie tu má 32 krajín, FOTO

Cestu do Nitry meralo aj 35 rozhodcov z Európy i USA, ktorí budú počas troch dní posudzovať 6564 psov a sučiek. Pozrite si zábery z výstavy.

Ilustračný obrázok k článku Agrokomplex žije Medzinárodnou výstavou psov: Zastúpenie tu má 32 krajín, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplexu sa v piatok stretli chovatelia psov z 32 krajín sveta. Celkovo 35 rozhodcov z Európy i USA bude počas troch dní posudzovať 6564 psov a sučiek. Popri troch medzinárodných výstavách psov sa na výstavisku koná aj Svetová špeciálna výstava slovenských národných plemien a Svetová špeciálna výstava amerických staffordshírskych teriérov Amstaff Major.

Podľa riaditeľa organizačného výboru Róberta Kanása je výstava amerických staffordshírskych teriérov Amstaff Major s takmer 300 prihlásenými jedincami v tomto roku jednou z najväčších výstav tohto plemena na svete.

Prvý deň výstavy je vyhradený pre Svetovú špeciálnu výstavu slovenských národných plemien. Predstavia sa na nej plemená slovenský čuvač, slovenský hrubosrstý stavač, slovenský kopov, tatranský durič a československý ovčiak.

V sobotu 8. júna sa na výstavisku uskutoční Medzinárodná výstava psov – Grand Prix Slovakia Winner show 2019 a Svetová špeciálna výstava Amstaff Major. Nedeľa bude patriť Medzinárodnej výstave psov – Derby Winner show 2019.

V galérii nájdete fotografie z aktuálnej výstavy!

Na výstavisku v Nitre sa stretli chovatelia psov z 32 krajín, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM