Lucia Lauková Správy

Agrokomplex zaplnia priatelia prírody: Blíži sa výstava pre rybárov, poľovníkov i včelárov

Posledný februárový víkend bude na nitrianskom výstavisku Agrokomplex patriť všetkým milovníkom prírody. Tešiť sa môžete napríklad na virtuálny lov i poľovnícke špeciality.

Ilustračný obrázok k článku Agrokomplex zaplnia priatelia prírody: Blíži sa výstava pre rybárov, poľovníkov i včelárov
33
Galéria
Zdroj: TASR

Jubilejný 10. ročník kontraktačno-predajnej výstavy Rybárstvo a Poľovníctvo a 5. ročník predajnej výstavy včelích potrieb a produktov Včelárstvo sa uskutoční od 22. do 24. februára na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Včelárom a poľovníkom bude venovaný pavilón M1 poľovníkom a rybári sa nájdu v pavilóne M2.

Horúce novinky

Predstavené budú viaceré novinky zo sveta rybárskych prútov, krmiva, poľovníckeho oblečenia či exkluzívne poľovnícke a športové brokovnice, ale i zberateľské legendy z čias druhej svetovej vojny. Chýbať nebude množstvo inštruktáží, ukážok, workshopov a odborných prednášok na aktuálne témy.

Pre poľovníkov

„Súčasťou sprievodného programu výstavy bude i Otto Banás, legenda slovenskej poľovníckej kynológie. Odborníci sa podelia s návštevníkmi o významné skúsenosti s chovom malej zveri v mojmírovskom regióne,“ prezrádzajú organizátori. Návštevníkom výstavy sa predstavia viaceré kynologické kluby a pozornosť budeme venovať aj nášmu národnému plemenu – hrubosrstý stavač.

Výstava ponúkne aj tento rok rôzne simulácie. „Nielen pre najmenších návštevníkov bude určite zaujímavé imitovanie zvukov zvierat, simulátor zdolávania sladkovodných rýb, interaktívne lukostrelecké kino a lukostreľba s 3D figurínami zvierat, ukážky drevorezby s poľovníckym motívom, či expozícia trofejí zveri s unikátom druhej najsilnejšej trofeje muflóna lesného na svete,“ láka výstavisko.

Degustácia medu a medovín

V expozícii Slovenského zväzu včelárov budete môcť ochutnať med, verejne degustovať súťažné medoviny, ktoré sa budú uchádzať o titul Medovinka roka. Odborníci poradia budúcim včelárom ako začať včeláriť.

Výstavy sa zúčastní aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, ktorá bude odovzdávať ocenenia. V piatok a sobotu bude výstava prebiehať od 9.00 do 18.00 a v nedeľu od 9.00 do 17.00. Dospelí zaplatia na vstupom 4 eurá. Zľavnené vstupné stojí 2 eurá. Kompletný sprievodný program nájdete TU!

Foto: ilustračné

FOTO: Poľovníctvo, rybárstvo a včelárstvo v Nitre videlo cez 10-tisíc návštevník
33
Galéria
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM