Aktualizované Lucia Lauková Krimi

Agresívny muž (38) z Dražoviec napadol mestskú policajtku v Nitre: Hrozí mu basa

Doplatil na svoje správanie. 38-ročný obyvateľ Dražoviec má na krku obvinenie z útoku na verejného činiteľa.

Ilustračný obrázok k článku Agresívny muž (38) z Dražoviec napadol mestskú policajtku v Nitre: Hrozí mu basa
Zdroj: TASR

Mestské policajtky v Nitre počas hliadkovania v centre mesta museli riešiť agresívne správanie muža z Dražvoviec. Ten mal päsťami búchať na steny predajného stánku s pečivom na Palárikovej ulici a vykonávať malú potrebu na zadnú stenu stánku.

Občan podľa webu MsP v Nitre odmietal mestským policajtkám predložiť doklad totožnosti a snažil sa vojsť do stávkovej kancelárie čo sa mu nakoniec podarilo. „Muž, z ktorého zacítili alkohol, výzvy ignoroval, zároveň však hlasno, pobúrene a vulgárne kričal, aby mu dali pokoj, aby ho neobťažovali, že sú rovnaké ho*ná, ako on a čo si chcú pri ňom dokazovať,“ opisuje udalosti MsP v Nitre na svojej stránke.

V stánkovej kancelárii začal byť podľa mestskej polície muž agresívnejší. „Keď sa mu o viac ako polovicu ľahšiu policajtku nepodarilo odtisnúť, zahnal sa na ňu rukou, prvému úderu sa dokázala vyhnúť, pri druhom ju stihol opakom ruky zasiahnuť a strčiť ju oboma rukami do hrude,“ uvádza MsP na svojej stránke.

Neprispôsobivému občanovi začali podľa mestskej polície dohovárať jeho zrejme rodinní príslušníci. „Agresívny muž sa však upokojiť nechcel, vykrikoval, že si policajtku nájde a pomstí sa jej,“ píše mestská polícia. Na miesto bola privolaná druhá hliadka MsP v Nitre.

Po príchode príslušníkov policajného zboru SR bol muž agresívny a podľa Metskej polície v Nitre vulgárne nadával na všetkých prítomných policajtov. Ako potvrdila krajská policajná hovorkyňa v Nitre, Renáta Čuháková, polícia podozrivého muža zadržala a predviedla na obvodné oddelenie.

„Dňa 04. 07. 2018 v čase od 13.15 hod. do 13. 20 hod. v stávkovej kancelárii v Nitre na ulici Štefánikova trieda, došlo k útoku na verejného činiteľa a to na príslušníčku Mestskej polície Nitra – a to tým spôsobom, že ju páchateľ pri výkone právomoci verejného činiteľa po predchádzajúcich výzvach, aby predložil doklad totožnosti, zasiahol svojou pravou rukou do ľavej časti tváre a následne ju oboma rukami strčil do oblasti hrude, následkom čoho narazila chrbtom do steny, pričom poškodenej neboli spôsobené žiadne zranenia,“ uviedla policajná hovorkyňa, Renáta Čuháková.

„Dňa 05.07.2018 vy­šetrovateľ OKP OR PZ Nitra vzniesol obvinenie 38-ročnému mužovi pre prečin útoku na verejného činiteľa. Vyšetrovanie prebehlo v tzv. rýchlom konaní,“ dodala Renáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ v Nitre. Ako dodala v prípade dokázania viny mu hrozí jeden až päť rokov za mrežami.

Prípad skončil na Okresnom súde v Nitre. Hovorkyňu Lenu Kiradžiev sme požiadali o vyjadrenie. „Dňa 06. 07. 2018 bola vo veci podaná obžaloba. Na Okresnom súde Nitra je toto konanie vedené pod sp. zn. 0T/63/2018, vo veci bolo rozhodnuté trestným rozkazom, kde bol obvinenému uložený peňažný trest vo výmere 500 eur a náhradný trest 3 mesiace. Vec bola právoplatne skončená dňa 07.07.2018,“ prezradila hovorkyňa Okresného súdu v Nitre, Lena Kiradžiev.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM