Päť gólov v sieti súpera: Nitra ukončila základnú časť víťazstvom nad Trenčínom

Hokejisti Nitry vyhrali v nedeľnom záverečnom 44. kole základnej časti Tipos extraligy doma nad Trenčínom 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Päť gólov v sieti súpera: Nitra ukončila základnú časť víťazstvom nad Trenčínom
10
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný hokej, o čom svedčí zhodný počet striel na oboch stranách. Skóre zápasu otvoril v 3. minúte jubilejným štyridsiatym gólom v sezóne kanonier Buček.

Vyrovnať mohol v 8. minúte Mahbod, ale v dobrej pozícii mieril nad nitriansku bránu. Remízový stav mohol zmeniť aj v 17. minúte Sojčík, ktorý ušiel domácej obrane, Honzíka však neprekonal. V prvej tretine ešte treba vyzdvihnúť fair play gesto hosťujúceho Jozefa Šveca, ktorý odvolal signalizovaný tres­t.

Dobrý dojem z hry Trenčína sa v druhej tretine úplne vytratil. V priebehu troch minút hostia inkasovali tri góly a bolo po zápase. V 23. minúte sa presadil strelou pod brvno Tvrdoň. O 58 sekúnd druhýkrát v zápase skóroval Buček, ktorý zároveň vyhnal Valenta z brány a medzi tri žrde sa postavil Bowns. Ani ten však nevydržal dlho s čistým štítom, keď o necelé dve minúty zakončil peknú kombináciu Hrnka.

Britský gólman v 39. minúte zmaril jasný gól Tvrdoňovi, avšak pri dorážke Bajteka sa na obrancov spoľahnúť nemohol a český útočník zvýšil už na 5:0.

Trenčania v tretej tretine zlepšili svoj výkon a podarilo sa im presadiť aj gólovo. V 48. minúte prekonal Honzíka spoza brány Žiak. Brankár Nitry ešte nestačil aj na strelu Berishu, ktorý v 56. minúte uzavrel na konečných 5:2.

Prečítajte si tiež

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)

Góly: 3. Buček (Buncis, Krivošík), 23. Tvrdoň (Bodák, Hrnka), 24. Buček (Krivošík), 26. Hrnka (Tvrdoň, Raskob), 39. Bajtek (Tvrdoň, Hrnka) – 48. Žiak (Valach), 56. Berisha (Kudla, Mahbod). Rozhodovali: Stano, Výleta – Šefčík, Jedlička, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1800 divákov.

HK Nitra: Honzík – Š. Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitáloš, Pupák Rais – Krivošík, Buncis, Buček – R. Varga, Rockwood, Holešinský – Hrnka, Bajtek, Tvrdoň – Múčka, Baláž, A. Sýkora

Trenčín: Valent (24. Bowns) – Lemcke, Kudla, Chovan, Nemčík, J. Chromiak, Starosta, Žiak – Tybor, Mahbod, Duda – Berisha, Sojčík, Valach – Minárik, J. Švec, Honzek – J. Bezúch, Rehuš, Gaťár – Krajč

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.