Nové Zámky uspeli na ľade Liptovského Mikuláša: Víťazný gól strelili v oslabení

Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v 13. kole Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3. Víťazný gól strelil v oslabení v 53. minúte Tomáš Klempa.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky uspeli na ľade Liptovského Mikuláša: Víťazný gól strelili v oslabení

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: „Som rozčarovaný z nášho výkonu aj výsledku. V prvej tretine sme mali parádnych prvých päť minút, vyťažili sme z toho jeden gól. Mali sme aj viac šancí, z ktorých sme mali pridať ďalšie góly a zápas by sa inak vyvíjal. Neskôr boli Zámky dvakrát v našej tretine a dali dva góly. To sa nesmie stávať, naša agresivita pred brankárom musí byť väčšia. Dlho sme sa dostávali do zápasu, aby sme to zvrátili, resp. vyrovnali. Namiesto toho, aby sme dali v presilovke víťazný gól, sme inkasovali. Som veľmi sklamaný z výkonov niektorých hráčov. Výkon som si predstavoval inak, viac kolektívne. Na druhej strane nám chýbali traja obrancovia a bolo to cítiť. Museli sme rotovať zostavou, ale to nič nemení na tom, že sme tento zápas mali vyhrať.“

Gergely Majoross, tréner HC Nové Zámky: „Mali sme zlý štart do zápasu, v prvej polovici prvej tretiny sme zaostávali. Neskôr sa nám podarilo premeniť čance, ale tým sme sa asi zbytočne uspokojili. V druhej tretine sme zopakovali slabší vstup, po ktorom sme prišli o náskok. Bolo to veľmi ubojované víťazstvo, ale sme šťastní za tri získané body.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Góly: 3. Hovorka (Ventelä, Urban), 31. Jurík (Paločko, Walega), 33. Hovorka (Obdržálek, Ventelä) – 11. Šiška (Jackson, Farley), 12. Langkow (Bull, Knižka), 15. Langkow. Rozhodovali: Jobbágy, Baluška – Junek, Hajnik, vylúčení: 2:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 630 divákov.

Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Krempaský, Ilenčík, Mezovský, Kurali, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Čuvilov – Dunčko

Nové Zámky: Engstrand – Hatala, Bull, Knižka, Reini, Ligas, Roman, Šeliga – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Mišiak – Hrabčák, Ondrušek, Kurbatov