Lucia Lauková Samospráva

Župa vyčlenila sumu vyše 460-tisíc eur: Pomôže stredným školám v Nitrianskom kraji

Niektoré stredné školy v Nitrianskom kraji potrebujú akútne opravy. Samospráva uvoľnila peniaza na modernizáciu viacerých škôl.

Ilustračný obrázok k článku Župa vyčlenila sumu vyše 460-tisíc eur: Pomôže stredným školám v Nitrianskom kraji
Zdroj: TASR

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyčlenil zo svojho rozpočtu viac ako 200 000 eur na opravy, modernizáciu či spolufinancovanie rekonštrukcie stredných škôl. Ďalších vyše 260 000 eur pôjde na preplatenie nákladov na energie.

Akútna výmena okien

Kraj poskytne peniaze napríklad na opravu Gymnázia v Šahách. Budova školy potrebuje akútne vymeniť všetky okná, ktoré podľa energetického auditu spôsobujú enormné úniky tepla, zateká cez ne a v zime nimi dokonca preniká do budovy sneh. Škola plánuje vymeniť okná vďaka dotácii vo výške 200 000 eur. NSK gymnáziu prispeje na dofinancovanie prác sumou takmer 29 000 eur.

Pomoc pre ďalšie školy

Kraj okrem toho plánuje investovať necelých 200 000 eur aj do modernizácie Strednej priemyselnej školy stavebnej v Hurbanove, Obchodnej akadémie v Zlatých Moravciach, Strednej odbornej školy pedagogickej v Leviciach a Spojenej školy na Slančíkovej ulici v Nitre. Ako informoval Úrad NSK, investície budú zamerané predovšetkým na výmenu okien, rekonštrukciu vnútorných priestorov či na odstránenie havarijného stavu zatekajúcich striech.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM