Lucia Šútorová Kultúra

Župa ocenila 50 najlešpích žiakov v Nitrianskom kraji: Sú medzi nimi aj majstri sveta

Usilovnosť, pracovitosť i mimoriadne vedomosti sú spoločným menovateľom pre 50 ocenených žiakov zo škôl v Nitrianskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Župa ocenila 50 najlešpích žiakov v Nitrianskom kraji: Sú medzi nimi aj majstri sveta
Zdroj: TASR

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) ocenil najúspešnejších študentov gymnázií a stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Ocenenia si prevzalo 50 študentov z 32 škôl, z toho 16 gymnázií a 34 stredných odborných škôl.

Majstri sveta i Európy

„Oceňujeme najmä usilovnosť, pracovitosť, mimoriadne vedomosti, ale aj tvorivosť, fantáziu a zručnosť, vďaka ktorým študenti dosiahli vynikajúce výsledky a vzorne reprezentovali svoje školy i kraj.

"Medzi ocenenými sú majstri sveta, majstri Európy, víťazi celoslovenských i medzinárodných súťaží,“ povedal podpredseda NSK Marián Kéry. Pripomenul, že vynikajúce úspechy by študenti nedosiahli bez dobrej prípravy a podpory zo strany učiteľov.

Dosahujú mimoriadne výsledky

Tradícia oceňovania najúspešnejších študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK vznikla pred 11 rokmi. „Ocenení študenti patria k najlepším spomedzi viac ako 20 000 študentov, ktorí stredné školy a gymnáziá v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja navštevujú. Mimoriadne výsledky dosiahli v kategórii olympiád, stredoškolskej odbornej činnosti, odborných, umeleckých a športových súťaží,“ uviedla hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie