Lucia Lauková Kultúra

Župa ocení významné osobnosti Nitrianskeho kraja: Návrhy môžete posielať aj vy

Poznáte osobnosť, ktorá by si zaslúžia ocenenie Nitrianskeho samosprávneho kraja? Nominantov môže prihlasovať aj verejnosť.

Ilustračný obrázok k článku Župa ocení významné osobnosti Nitrianskeho kraja: Návrhy môžete posielať aj vy
Zdroj: TASR

Do konca roka môžu verejnosť, občianske združenia a ďalšie organizácie navrhnúť mená osôb, ktorým by malo byť udelené ocenenie Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za rok 2018. Podľa platných pravidiel musí byť takýto kandidát významnou osobnosťou a všeobecne rešpektovanou autoritou, ktorá má výrazný a dlhodobý podiel na rozvoji a pozitívnej prezentácii NSK.

Kraj každoročne udeľuje viacero ocenení. Okrem Ceny NSK, je to aj Pamätná plaketa predsedu NSK, Pamätný list predsedu NSK, Ďakovný list predsedu NSK a Čestná pocta predsedu NSK. Podľa platného všeobecne záväzného nariadenia je tieto ocenenia možné udeliť osobám, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju nitrianskeho regiónu, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými činmi a zaslúžili sa o rozvoj priateľstva medzi národmi a regiónmi sveta. „Cenu možno udeliť občanom Slovenskej republiky, ako aj cudzím štátnym príslušníkom,“ oznámil Úrad NSK.

Ako ďalej informoval, návrh musí obsahovať meno a priezvisko navrhovanej osoby, charakteristiku jej zásluh, odôvodnenie predloženého návrhu a súhlas navrhovaného s nomináciou. Takto spracované návrhy sa predkladajú na odbor kultúry a športu Úradu NSK do 31. decembra. Viac informácií, o tom ako poslať návrhy na ocenenia nájdete TU!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM