Lucia Lauková Šport Hokej

Zloženie hokejovej reprezentácie: Na Nemeckom pohári sa predstaví hráč HK Nitra

Tréner Zdeno Cíger zaradil do finálnej nominácie aj jedného hráča spod Zobora. So slovenskou hokejovou reprezentáciou sa predstaví na Nemeckom pohári.

Ilustračný obrázok k článku Zloženie hokejovej reprezentácie: Na Nemeckom pohári sa predstaví hráč HK Nitra
Foto: Rastislav Búgel

Slovenská hokejová reprezentácia sa predstaví na Nemeckom pohári 2016 s tromi nováčikmi. Tréner Zdeno Cíger zaradil do finálnej nominácie tipsportligových debutantov Tomáša Matoušeka, Bruna Mráza a Jakuba Suju, naopak chýbať mu budú hráči Slovana Bratislava ako aj skúsení útočníci Mário Bližňák s Jurajom Mikúšom. V Augsburgu sa po otrase mozgu nepredstaví ani obranca Christián Jaroš.

Cíger zverejnil širšiu nomináciu na tradičný novembrový turnaj už minulý pondelok. Zaradil do nej 35 mien – štyroch brankárov, 14 obrancov a 17 útočníkov – z ktorých napokon škrtol trinásť hráčov. Z kvarteta brankárov sa v Augsburgu predstaví Július Hudáček a prvýkrát pod Cígerovým vedením aj Jaroslav Janus, ktorému sa v prebiehajúcom ročníku českej extraligy v drese Litvínova výkonnostne darí. K absenciám Jaroša, Bližňáka a Mikúša sa vyjadril generálny manažér reprezentácie Róbert Švehla. „Bližňákovi diagnostikovali trombózu na dolnej končatine a jeho štart bol na Nemeckom pohári vylúčený. Juraj Mikúš si potrebuje doliečiť boľavé koleno, pre ktoré dva roky nehral hokej a Christián Jaroš má otras mozgu,“ uviedol na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Najskúsenejším hráčom vo finálnom výbere je obranca Dominik Graňák so 165 reprezentačnými štartmi.

V tíme sa predstavia traja nováčikovia z najvyššej domácej – Matoušek z Banskej Bystrice, Bruno Mráz zo Zvolena a Jakub Suja z HC Košice.„Hráčov, ktorých sme nominovali, máme odsledovaných a majú formu. Veríme, že všetko do seba zapadne a v Nemecku dosiahneme čo najlepší výsledok,“ dodal Švehla. Osobitnou kapitolou je neúčasť hráčov bratislavského Slovana. Dôvod je ten, že jediný slovenský účastník KHL nemá so SZĽH doriešené poistky hráčov v prípade ich zranenia na reprezentačnej ak­cii.

Nominovaní hokejisti sa zídu 1. novembra popoludní v Bratislave. Do Augsburgu odcestujú vo štvrtok ráno a v dejisku Nemeckého pohára 2016 od piatka postupne narazia na Nemecko, Kanadu a Švajčiarsko.

Nominácia Slovenska na Nemecký pohár 2016:

  • brankári: Július Hudáček (Örebro HK/Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 13/0)
  • obrancovia: Michal Čajkovský (HC Sparta Praha/ČR, 4/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 34/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 1/0), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd., 165/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 27/1), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 38/3), Eduard Šedivý (HC Košice, 7/1), Peter Trška (HC Kometa Brno/ČR, 3/1)
  • útočníci: Dalibor Bortňák (HC'05 Banská Bystrica, 4/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 6/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR, 53/11), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 60/5), Tomáš Hrnka (HC Plzeň/ČR, 16/2), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 9/3), Radoslav Macík (HK Nitra, 4/1), Tomáš Matoušek (HC'05 Banská Bystrica, 0/0), Bruno Mráz (HKM Zvolen, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Dávid Skokan (Piráti Chomutov/ČR, 19/2), Jakub Suja (HC Košice, 0/0)

Program Slovenska na Nemeckom pohári:

  • piatok 4. novembra o 19.00: Slovensko – Nemecko
  • sobota 5. novembra o 16.30: Slovensko – Kanada
  • nedeľa 6. novembra o 13.00: Slovensko – Švajčiarsko
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM