Žilina vyhrávala o dva góly: Hokejisti Nitry zostrelili súpera za dve minúty

Počas 19. kola cestovala Nitra na žilinský ľad. V druhej tretine prišla dvojgólová sprcha od domáceho celku, Nitra však raketovo odpovedala.

Ilustračný obrázok k článku Žilina vyhrávala o dva góly: Hokejisti Nitry zostrelili súpera za dve minúty

Žilinčania, ktorých sužujú zranenia opôr, chceli doma potvrdiť body dovezené z Budapešti, ale proti gólovo rozbehnutým Nitranom sa v úvodnej desaťminútovke iba bránili. Hostia však zahadzovali jednu príležitosť za druhou, „vlci“ sa ubránili a postupne hru vyrovnali. V 12. min mohol dokonca otvoriť skóre Surovka, ktorý sa na modrej dostal k puku, ale sólový nájazd zakončil blafákom, ktorý Šimboch zlikvidoval. Nitrania potom nevyužili ani prvú početnú výhodu zápasu, podobne ako domáci polminútovú presilovku na konci tretiny.

Nitra prežila aj zvyšných 90 sekúnd presilovky, ďalšiu potom sama nevyužila a domáci na to reagovali gólmi. V 25. min unikol Rehák, jeho strela síce skončila na konštrukcii bránky, ale od chrbta brankára Šimbocha sa odrazila na radosť domácich do siete. O necelé dve minúty skončila strela Bártu od modrej v bránke Nitry a zdalo sa, že domáci sú na koni. Nitrania ich však z neho najskôr za 16 sekúnd gólmi Čaládiho a Majdana zhodili a vyrovnali. Za ďalších 45 sekúnd McCormackom v presilovke a Kerbashianom utiekli na 4:2. Celý tento štvorgólový uragán hostí pritom trval iba 143 sekúnd a Žilinčanom nepomohol ani oddychový čas po treťom inkasovanom góle. Gólostroj Nitranov sa však potom zastavil a domáci aspoň v presilovkách hosťom „podkúrili“.

V tretej časti sa „vlci“ snažili o kontaktný gól, ktorým by zdramatizovali zápas, ale napriek veľkému úsiliu sa im ho nepodarilo streliť postupne ani v jednej z troch presiloviek, ktoré hrali po troch trestoch kapitána Nitranov Mezeia. Potom sa dvakrát previnili domáci a prakticky si tak zahatali cestu za bodmi, ktoré si všetky odviezli domov pod Zobor hostia.

MsHK DOXXBet Žilina – HK Nitra 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)

Góly: 25. Dom. Rehák (Hrazdíra), 27. Bárta (Podešva) – 28. Čaládi (Mezei), 28. Majdan (Morrison), 30. McCormack (Lantoši, Majdan), 30. Kerbashian. Rozhodovali: Lokšík, Rencz (Maď.) – Vyšný, Pálkövi (Maď.), vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 826 divákov.

Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Bárta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – J. Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohájsky, Dom. Rehák, Hrazdíra

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Buček – Majdan, Bortňák, B. Rapáč – Šiška, Richard, Fominych – Čaládi

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „Na začiatku sme prežili tlak súpera, ktorý sme čakali. Potom sme vyrovnali hru a šli sme aj do vedenia, ale počas necelých troch minút sme po vlastných chybách štyrikrát inkasovali. Ovplyvnilo to našu hru a nedostali sme sa späť do zápasu, hoci sme bojovali a snažili sa o zakončenie.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Sme radi, že sme získali tri body, aj keď víťazstvo sa nerodilo ľahko. Prvú tretinu sme mali opticky navrch, ale čistých šancí sme si veľa nevypracovali. Potom sa to zlepšilo, no súper šiel do vedenia 2:0. Nám sa však podarilo v extra krátkom čase zápas otočiť, strelili sme štyri góly. V tretej časti robil súper všetko pre to, aby vyrovnal a my sme si to niekedy komplikovali. Mohli sme ju odohrať aj lepšie, ale dôležitejšie sú pre nás tri body.“