Šimboch zatvoril bránku: Nitra zdolala Liptovský Mikuláš 5:0, FOTO

V Nitre sa hrala predohrávka 29. kola, v ktorom domáci privítali Liptákov.

Ilustračný obrázok k článku Šimboch zatvoril bránku: Nitra zdolala Liptovský Mikuláš 5:0, FOTO
108

V Nitre sa hrala predohrávka 29. kola, v ktorom domáci privítali Liptákov. Úvod zápasu bol vyrovnaný a šance boli na oboch stranách. Prvú veľkú príležitosť mali v 8. minúte hostia, keď využil medzeru v defenzíve Nitry Lištiak, ale Šimbocha neprekonal. V 12. minúte sa ocitli v prečíslení Slovák s Lantošim, druhý menovaný zobral zodpovednosť na seba, ale namieril iba nad Kislicynovu bránu. V 17. minúte strieľal z dobrej pozície hosťujúci Nechaj, no ani po tejto strele sa skóre nemenilo. O minútu neskôr nevyužil dobrú šancu Slovák a v prvej tretine, tak gól nepadol.

V druhej tretine boli lepší domáci, ktorí niekoľkokrát zatlačili hostí hlboko do obranného pásma. V 24. minúte korčuľoval od polovice sám Slovák, ale bekhendový blafák mu nevyšiel. V 31. minúte vytvoril aktívne hrajúci Rácz šancu pre Rapáča, ktorý nastrelil žrď. Hostia hrozili z brejkov, už do druhého v zápase sa dostal Lištiak, ale opäť vyšiel víťazne Šimboch. Aj po štyridsiatich minútach diváci v Nitre gól nevideli.

Skóre zápasu otvorili až v 43. minúte Nitrania zásluhou Blackwatera, ktorý naštartoval demoláciu Liptákov. Hneď o dve minúty bol Kislicyn prekonaný opäť, keď sa na dvakrát presadil Slovák – 2:0. Hostia sa nedokázali otriasť z týchto dvoch gólov a inkasovali ďalšie. V 51. minúte strelili “corgoni” tri góly. V priebehu 30 sekúnd sa postupne presadili traja hráči. Najskôr, aktívny Kerbashian a po ňom Lantoši. Po štvrtom góle opustil hosťujúcu bránu Kislicyn, ktorého nahradil Bátory. Seniorský debut strpčil 18-ročnému brankárovi gólom po piatich sekundách Fominych – 5:0. Domáci brankár Šimboch si udržal čisté konto a Nitra si pripísala do tabuľky 3 body.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

Góly: 43. Blackwater, 45. Slovák (Lantoši), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Bortňák, Majdan), 51. Fominych Rozhodovali: Snášel, Németh – Smrek, Pálkövi, vylúčení: 4:5, navyše: Šiška (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, 2309 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Buček – Richard, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Majdan – Fominych

Liptovský Mikuláš: Kislicyn (51. Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró. – Uram, Oško, Sukeľ – Nechaj, Tamáši, Piatka – Števuliak, Uhrík, Lištiak

Stanislav Petrík, asistent trénera Nitry: „Prvé dve tretiny sme videli vyrovnaný zápas. Nás podržal brankár Šimboch. Chytil dva samostatné nájazdy a to pomohlo mužstvu. V tretej tretine sme mali trochu šťastia a zápas sme rozhodli. Myslím, že po treťom góle sa zápas iba dohrával.“

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: „Ťažko sa mi hodnotí takéto stretnutie, kde sme si za osem minút pokazili dobrý dojem. Po dvoch tretinách bolo 0:0. Nitra snáď, až na únik Slováka, nemala čisté gólové príležitosti. My sme mali dva samostatné nájazdy, ale Lištiak ani raz nepremenil. Na začiatku tretej tretiny sme mali presilovú hru, ktorú sme hrali, neviem prečo, kŕčovito. Nesnažili sme sa o častú streľbu, aj keď sme si to v kabíne povedali, že bolo by dobré zacloniť Šimbochovi. Nitru prvý gól nakopol a potom sme sa zosypali. Druhý gól rozhodol. Nitre všetko vyšlo a dali gól zo všetkého.“

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:0