Železnice upozorňujú na výluku v Nitre a okolí: Cestujúcich odvezú náhradné autobusy
Ak cestujete vlakom, mali by ste vedieť o týchto výlukách. Dotknú sa aj Nitry.
Výluka sa dotkne úseku Zbehy – Alekšince – Rišňovce a Lužianky – Nitra. Ako prvé sú naplánované výlukové práce na trase Zbehy – Alekšince. Realizované budú v utorok 2. októbra v čase od 8.20 h do 13.50 h.
V stredu 3. októbra v čase od 8.20 h do 13.50 h budú práce pokračovať v úseku Alekšince – Rišňovce. Na trase Lužianky – Nitra bude výluka vo štvrtok 4. októbra v čase od 8.50 h do 14.00 h.
„V rámci týchto výluk sa v uvedených medzistaničných úsekoch zrealizuje oprava geometrickej polohy koľaje z dôvodu odstránenia chýb zistených meracím vlakom,“ uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa ŽSR.
Ako dodala, ŽSR vykonajú opravné práce vlastnými personálnymi kapacitami. „Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK,“ upozornila hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.
Foto: ilustračné