Lucia Lauková Správy

Zástupcovia mesta sa stretnú s občanmi: Témou bude škôlka v Párovských Hájoch

Zástupcovia mesta sa stretnú s občanmi, aby prediskutovali problematiku otvorenia materskej školy v Párovských Hájoch.

Ilustračný obrázok k článku Zástupcovia mesta sa stretnú s občanmi: Témou bude škôlka v Párovských Hájoch
Zdroj: pixabay.com

V utorok 28. novembra sa občania môžu zúčastniť stretnutia so zástupcami mesta. Diskutovať sa bude o problematike zriadenia materskej školy v Párovských Hájoch.

Diskusia bude prebiehať od 17.00 hodiny v Kultúrnom dome Párovské Háje. „Iniciovali ho Marta Rácová, predsedníčka Komisie Mestského zastupiteľstva v Nitre pre mládež, školstvo a vzdelávanie a Ladislav Turba, predseda Výboru mestskej časti č. 5,“ uvádza radnica.

Prečítajte si tiež

Stretnutia sa zúčastnia aj ďalší členovia komisie a VMČ č. 5, ako aj zamestnanci Odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Nitre.

Centrum zdravia

Mestskí poslanci na svojom októbrovom rokovaní odsúhlasili opätovné zriadenie Centra zdravia, ktoré už nemá slúžiť iba škôlkarom, ale aj deťom z nitrianskych základných škôl. Ako sa uvádza v materiáli z rokovania mestského zastupiteľstva, nové Centrum zdravia bude fungovať ako elokované pracovisko Centra voľného času Domino.

Podľa slov mestskej poslankyne Marty Rácovej obhliadka objektu ukázala, že aj po troch rokoch mimo prevádzky je v dobrom stave. Zariadenie malo v čase svojej prevádzky kapacitu 22 lôžok. Bolo vybavené herňou s hračkami, učebnými a didaktickými pomôckami, jedálňou, spoločnou spálňou, šatňou, kuchyňou a sociálnym zariadením so sprchovým kútom. V areáli je aj dvor určený na športové a oddychové aktivity a posedenia pri ohnisku. V poslednom čase sa objavili aj úvahy, aby sa tu zriadila materská škola, ktorá by slúžila obyvateľom mestskej časti Párovské Háje.

Aké sú možnosti?

Podľa Rácovej však momentálne takéto riešenie nie je pre mesto efektívne. „Uvedomujeme si demografický vývoj v Párovských Hájoch aj susednej časti Kynek. Priestory centra by boli vhodné na zriadenie jednotriednej materskej školy. Treba ale zvážiť, či si mesto Nitra môže dovoliť taký luxus, že by vytvorilo jednotriednu materskú školu s 18 deťmi. Pretože normatívne by tento nízky počet detí neutiahol prevádzku celej škôlky,“ uviedla Rácová.

Ako doplnila, existuje aj možnosť dostavby objektu, po ktorej by tu bolo možné zriadiť dvojtriednu materskú školu. V budúcnosti nie je vylúčená ani táto možnosť. „Táto prístavba by však vyžadovala väčšie finančné zdroje. Na rokovaní komisie školstva sa spomínala suma 500-tisíc eur,“ dodala Rácová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM