Lucia Lauková Správy

Zamestnancom nitrianskeho Jaguaru zdvihnú PLATY: O koľko si prilepšia?

Zamestnanci automobilky Jaguar Land Rover v Nitre si prilepšia. Od novembra im zvýšia platy.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnancom nitrianskeho Jaguaru zdvihnú PLATY: O koľko si prilepšia?
13
Galéria
Zdroj: TASR

Od 1. novembra sa základné tarifné mzdy pre všetky triedy výrobných zamestnancov v Jaguar Land Rover Slovakia (A, A+ a B) zvyšujú o sumu 110 eur. Oznámila to automobilka po nedávnej ratifikácii Kolektívnej zmluvy medzi Jaguar Land Rover Slovakia a Modernými odbormi AIOS JLR, ktorá garantuje zamestnancom JLR Slovakia ohodnotenie vyššie ako je trhový priemer.

„Vzhľadom na 10 % osobný bonus vypočítaný z tarifnej mzdy bude celkové zvýšenie mesačnej mzdy pre všetkých výrobných zamestnancov predstavovať 121 €, pričom priemerná mesačná mzda výrobného zamestnanca v JLR Nitra tak dosiahne 1 821 eur,“ uvádza automobilka.

Prečítajte si tiež

Opatrenie firma prijala s cieľom zlepšiť finančnú stabilitu zamestnancov. „Každé finančné rozhodnutie, ktoré ako spoločnosť robíme, robíme zodpovedne. Aj keď budeme pokračovať v úsilí o optimalizáciu nákladovej efektívnosti v rámci našich prevádzok, som presvedčený, že tieto úpravy odmeňovania prinesú pre výrobných zamestnancov značné výhody. Chcel by som sa im všetkým poďakovať za ich tvrdú prácu a neochvejné nasadenie, ktoré sú základom nášho spoločného úspechu,“ povedal Igor Franček, riaditeľ ľudských zdrojov JLR Slovakia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Automobilka Jaguar Land Rover v Nitre
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM