Správy

Začiatok sezóny sa blíži: Na letnom kúpalisku finišujú prípravné práce

Na nitrianskom letnom kúpalisku prebiehajú práce nevyhnutné pre zahájenie sezóny. Napustené bazény značia jej blížiaci sa štart.

Ilustračný obrázok k článku Začiatok sezóny sa blíži: Na letnom kúpalisku finišujú prípravné práce
7
Galéria

S prípravou sezóny začalo mesto ešte v máji tohto roku. Len základné prípravné práce majú podľa hovorcu mesta Tomáša Holúbeka stáť 30-tisíc eur. Okrem toho chce mesto do vylepšenia svojho kúpaliska investovať ďalšieho takmer štvrť milióna eur.

Kúpalisko plánuje mesto otvoriť prvý júlový týždeň. „Malo by to byť v prvú júlovú sobotu (4. 7.), ale nie je vylúčené, že termín sa posunie v prípade nepriaznivého počasia,“ ozrejmil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Otvorením kúpaliska chce samospráva vyjsť v ústrety tým, ktorí nebudú mať možnosť vycestovať na dovolenku k moru, či už pre nedostatok financií, strachu z cestovania v súčasnej situácii alebo preto, že si dovolenku museli minúť počas vrcholu pandémie.

Nová gastrozóna

Tohtoročnou novinkou na kúpalisku bude gastrozóna s mobiliárom, v rámci ktorej pribudnú 3 nové stánky s občerstvením. Komisia už vybrala zo súťaže troch najlepších uchádzačov o prevádzkovanie stánkov. Na viac detailov si však ešte budeme musieť počkať.

„Kým nebude podpísaná zápisnica zo zasadnutia výberovej komisie, nechceme zverejňovať detaily,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Či zároveň s otvorením kúpaliskom bude spustená prevádzka aj v nových gastro stánkoch nie je isté. „Máme samozrejme záujem, aby víťazi fungovali v stánkoch hneď od otvorenia kúpaliska, ale nevylučujeme, že sa to môže o pár dní posunúť. Stánky si musia prísť zariadiť a všetko ešte musí prejsť aj schválením hygienou,“ vysvetlil hovorca Holúbek.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prípravy kúpaliska v Nitre na letnú sezónu 2020
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie