Rastislav Búgel Hokej

Začala sa rekonštrukcia zimného štadióna: Prebieha výmena mantinelov

Nitrianska radnica už začala s rekonštrukciou zimného štadióna. Podľa slov primátora Jozefa Dvonča má už mesto na svojom účte polmiliónovú dotáciu z Úradu vlády SR.

Ilustračný obrázok k článku Začala sa rekonštrukcia zimného štadióna: Prebieha výmena mantinelov
Foto: Rastislav Búgel

Magistrát okrem toho požiadal predsedu vlády o ďalších 500 000 eur. Dôvodom je neočakávané zvýšenie nákladov na vzduchotechniku a protipožiarne opatrenia.

„Teraz hľadáme v rámci verejného obstarania firmu, ktorá by nám toto zabezpečila čo najlacnejšie. Náklady na túto časť investície sa pohybujú v rozpätí od 100 000 do 800 000 eur. My teraz intenzívne robíme na tom, aby sme vzduchotechniku dokázali spraviť v rámci prvej polmiliónovej dotácie,“ uviedol Dvonč.

Radnica už v rámci prvej etapy rekonštrukcie zimného štadióna opravila šatne a momentálne prebieha výmena mantinelov. „S tým, že plexisklá z hlavnej plochy sa umiestnia na vedľajšej ľadovej ploche, je to v cene montáže. Druhých 500 000 eur chceme použiť na rekonštrukciu sociálnych zariadení, na úpravu prechodových chodieb, kde by malo byť položených asi 900 metrov štvorcových nového gumového povrchu a na opravu opláštenia štadióna,“ povedal Dvonč.

Čítajte tiež:

Nitru navštívili ľudia z hokejovej Ligy majstrov: Štadión HK Nitra podmienkam vyhovuje!

HK Nitra vyriešil brankársku otázku: Michal Valent ostáva pod Zoborom

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM