Lucia Lauková Správy

Za poškodené cesty výstavbou Jaguaru v Nitre chce Slovenská správa ciest milióny eur

Výstavba závodu Jaguar Land Rover v Nitre priniesla aj problémy. Cítia ich aj šoféri na našich cestách.

Ilustračný obrázok k článku Za poškodené cesty výstavbou Jaguaru v Nitre chce Slovenská správa ciest milióny eur
Zdroj: TASR

Zaťaženie ciest nielen I. triedy v súvislosti s výstavbou automobilky Jaguar Land Rover v Nitre je podľa slov generálneho riaditeľa Romana Žemberu enormné. Aj to daň za mega investíciu, ktorá prišla pod Zobor.

Zničené cesty

Poškodzujú sa aj cesty II. a III. triedy, ktoré má v správe VÚC, ktorý bude rovnako žiadať nápravu. „Každá jedna investícia prináša aj určité problémy. Jedným z nich je ťažká doprava, ktorá priváža množstvo kameniva na stavbu, kde sa možno 24 hodín denne točia kamióny, ktoré privážajú nielen kameň na stavbu. Tým pádom dostávajú cesty poriadne zabrať. To zaťaženie je enormné. Už dnes vidím množstvo vyjazdených koľají. Kameň sa vozil od Partizánskeho, zo Závady od Topoľčian, od Levíc,“ vymenúva generálny riaditeľ SCC, Roman Žembera.

Požadujú náhradu

Slovenská správa ciest rokuje so spoločnosťou MH Invest o náhrade poškodených ciest v súvislosti s výstavbou automobilky Jaguar Land Rover v nitrianskom priemyselnom parku. Potvrdil to generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera. „My požaduje 12 miliónov od MH Investu za poškodenie vozoviek,“ uviedol Roman Žembera. Z týchto prostriedkov by mali byť následne opravené poškodené úseky. Podľa jeho slov je však dôležité počkať pokým bude výstavba závodu ukončená.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM