LULA Správy

Z prírodných prameňov v Nitre nepite: Voda nie je vhodná pre ľudskú spotrebu

Mesto upozorňuje, aby ste nepili z prírodných studničiek na území Nitry. Podľa najnovších rozborov nie je voda pitná ani v jednom prameni.

Zdroj: Dnes24.sk

Voda v prameňoch v Nitre nie je pitná. Upozorňuje na to mesto Nitra na sociálnej sieti. „Kvalita vody v nitrianskych prameňoch nie je taká, aby sa voda z nich dala piť. Zistilo sa to z výsledkov skúšok, ktoré sme dali urobiť na vzorkách vody z jednotlivých prameňov,“ oznámil Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Nitra má šesť prameňov, a to Svoradov prameň, pramene na Kláštorskej ulici, na Pivonkovej ulici, na Martinskej ulici a pramene na Buganke a na Šindolke. Podľa hovorcu, voda v ani jednom z nich nevyhovela požiadavkám na vodu určenú na ľudskú spotrebu.

„Najhorší je prameň na Martinskej doline, najkvalitnejšia voda je v prameni Šindolka – ani tam ale voda nie je pitná, pretože má vysoký obsah dusičnanov a dusitanov a čo je horšie, hlavne živých baktérií,“ upozorňuje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Ako dodáva, Svoradov prameň je využívaný ako technologická voda pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada Zobor. „Stretávame sa s tým, že hlavne starší ľudia si chodia po vodu z prameňov. Mesto v lokalitách pravidelne umiestňujeme tabule s upozornením, že voda nie je pitná, no s rovnakou pravidelnosťou nám tabule odtiaľ aj miznú,“ konštatuje Tomáš Holúbek hovorca mesta Nitra.

Foto: ilustračné

Svoradov prameň v Nitre
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie