Lucia Lauková Krimi

Z návštevy sa vykľul zlodej: Policajti zadržali páchateľa, ktorý okradol muža v byte

Policajti zasahovali v byte na Ľudovíta Okánika. Pomoc potreboval 26-ročný muž, ktorého mal napadnúť a okradnúť Nitran, ktorého pozval na návštevu.

Ilustračný obrázok k článku Z návštevy sa vykľul zlodej: Policajti zadržali páchateľa, ktorý okradol muža v byte
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Nitry zasahovali v byte na Ľudovíta Okánika. Osoba zamknutá v byte kričala o pomoc.

„Po príchode policajtov na miesto bolo zistené, že ide o 26-ročného muža, ktorý uviedol, že bol napadnutý a okradnutý neznámou osobou vo svojom byte,“ uvádza nitrianska polícia.

Policajti zistili, že oznamovateľ si dohodol stretnutie s druhým mužom cez sociálnu sieť. V byte ho však mal neznámy muž napadnúť a následne mu zobral mobilný telefón, prihlasovacie údaje do internet bankingu a aj kľúče od bytu, v ktorom poškodeného zamkol.

Policajti sa spojili s domovým dôverníkom, ktorý im ukázal kamerové záznamy, kde bola osoba stotožnená podľa popisu poškodeného a tiež opoznaná príslušníkmi PMJ.

Prečítajte si tiež

Zistili adresu páchateľa

„Zistili, že ide o 34-ročného muža z Nitry. Na zázname bolo tiež spozorované, že podozrivý mal nastúpiť do bieleho vozidla prepravnej služby. Policajti okamžite začali prepátravať okolie a na ulici Fraňa Mojtu spozorovali podobné vozidlo prepravnej služby, ktoré zastavili,“ opisuje polícia.

Vodič im uviedol, že bral takú osobu z uvedenej adresy a spomenul tiež, že sa správal nervózne a veľmi sa ponáhľal.

Po zistených skutočnostiach sa policajné hliadky presunuli na adresu podozrivého. Hliadky PMJ sa takticky rozmiestnili okolo bytového domu a tiež vo vchode, aby zamedzili prípadnému úteku podozrivého muža.

„Byt patril priateľke podozrivého, ktorá opakovane odmietala byt otvoriť. Majiteľke bytu bolo oznámené koho hľadajú, aby im byt otvorila, alebo aby vyšiel podozrivý s rukami nad hlavou von. Počas komunikácie bolo počuť aj mužský hlas, ale aj tak byt neotvorili,“ pokračuje polícia.

Snažili sa zabarikádovať

Následne policajti počuli, ako sa v byte presúva nábytok ku vchodovým dverám. Nakoniec sa policajti rozhodli využiť oprávnenie na otvorenie bytu, nakoľko vedeli, že sa tam podozrivý zdržiava.

„Po opakovaných výzvach o otvorenie, bol vykonaný vstup do bytu za použitia technického prostriedku na prekonanie odporu na vchodové dvere. Dvere sa pootvorili, aj keď na ne boli zvnútra pritlačené komody. V byte sa nachádzali tri osoby, medzi nimi aj podozrivý a taktiež boli nájdené veci pochádzajúce z trestnej činnosti,“ dodáva polícia.

Páchateľovi bola obmedzená osobná sloboda a bol eskortovaný na obvodné oddelenie z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. V uvedenej veci vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre trestný čin lúpeže.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM