Rastislav Búgel Rôzne

Významné osobnosti nitrianskeho regiónu: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!

Korene mnohých osobností siahajú práve do nášho regiónu. Pochváliť sa môžeme nielen slávnymi rodákmi, ale i osobnosťami, ktoré sa v Nitre či okolí rozhodli prežiť časť svojho života. Poznáte mená známych ľudí, ktorým v životopise svieti naše mesto?

Ilustračný obrázok k článku Významné osobnosti nitrianskeho regiónu: Poznáte ich? Otestujte sa v našom KVÍZE!
Zdroj: TASR

Naše mesto a jeho okolie je rodiskom či pôsobiskom mnohých významných osobností z rôznych oblastí. Pochváliť sa môžeme maliarmi, hudobníkmi, literátmi, kňazmi, politickými dejateľmi, športovcami, ale aj populárnymi osobnosťami súčasnosti. Ukážte, akí ste lokálpatrioti a trúfnite si na 15 otázok, týkajúcich sa známych mien, spojených s našim regiónom.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vašim priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Významné osobnosti späté s nitrianskym regiónom

Otestujte sa aj v iných oblastiach! Overte si, či poznáte notoricky známe fakty o Nitre, alebo či máte prehľad v letných prázdninových atrakciách nášho regiónu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM