Lucia Lauková Správy

Výstavba cyklotrasy si vyžiada výmenu koľajníc: Železničné priecestie bude UZAVRETÉ

V Nitre na týždeň uzavrú železničné priecestie. Úsek bude nutné obchádzať.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba cyklotrasy si vyžiada výmenu koľajníc: Železničné priecestie bude UZAVRETÉ
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Nová cyklotrasa spájajúca mestské časti Mlynárce a Klokočina je takmer dokončená. Poslednou fázou je výmena koľajníc na železničnom priecestí na Štúrovej ulici, kde sa budú meniť senzory.

„Z dôvodu prác bude časť Štúrovej ulice v okolí železničného priecestia uzatvorená pre dopravu. Obmedzenie začne platiť vo štvrtok 14. decembra. Prejazd bude uzavretý týždeň, do stredy 20. decembra (vrátane),“ oznámila radnica.

Prečítajte si tiež

Obchádzka a MHD

Obchádzková trasa povedie cez Pražskú a Kmeťovu. Na mieste bude dočasné dopravné značenie. Obmedzenie sa dotkne aj MHD, ktoré budú presmerované na obchádzkové trasy:

  • Linky 8, 18 a 21: Medzi zastávkami Rybárska a Pekárne pôjdu v oboch smeroch obchádzkou po Pražskej ulici (poza železničnú trať). Na obchádzkovej trase budú zriadené dve dočasné zastávky ako čiastočná náhrada za zrušené zastávky Železničná zastávka Mlynárce a Bolečkova.
  • Linka 22: Premávať bude po rovnakej obchádzke ako ostatné linky, nebude však obsluhovať konečnú zastávku Rybárska.
  • Linka 6: Školský spoj z Mlynáriec na Klokočinu bude začínať na dočasnej zastávke na rohu Pražskej a Piešťanskej ulice.

Zrušené budú zastávky Železničná zastávka Mlynárce – čiastočne nahradená dočasnou zastávkou na Pražskej ul. blízko prevádzky HAGARD: HAL (pri Piešťanskej ul.), Bolečkova – čiastočne nahradená dočasnou zastávkou na Pražskej ul. pri prevádzke MERTEX a Chotárna a Dubíkova – dočasne zrušené bez náhrady

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM