Ilustračný obrázok k článku Volejbalová reprezentácia sa zišla v Nitre: Trénerovi sa hlásilo 12 hráčov, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Volejbalová reprezentácia sa zišla v Nitre: Trénerovi sa hlásilo 12 hráčov, FOTO

Slovenská volejbalová reprezentácia sa v pondelok v Nitre stretla na kontrolnom zraze pred trojtýždňovým letným kempom, ktorý potrvá do 7. augusta.

Iné športy
Iné športy

Volejbalová reprezentácia sa zišla v Nitre: Trénerovi sa hlásilo 12 hráčov, FOTO

Slovenská volejbalová reprezentácia sa v pondelok v Nitre stretla na kontrolnom zraze pred trojtýždňovým letným kempom, ktorý potrvá do 7. augusta.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalová reprezentácia sa zišla v Nitre: Trénerovi sa hlásilo 12 hráčov, FOTO
7
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Novému trénerovi Marekovi Kardošovi sa hlásilo 12 hráčov. Spomedzi nominovaných chýbali dvojica spoluhráčov z Liberca Tomáš Kriško a Šimon Krajčovič a rekordér v počte reprezentačných štartov Juraj Zaťko.

„Šimon sa cez víkend vrátil z dovolenky a v jeho prípade už len čakáme na výsledok koronatestu. Žiadneho hráča by som nepustil do kolektívu bez negatívneho testu. Tomáš Kriško vopred avizoval, že pôjde na dovolenku, ktorú už nemohol presunúť, takže príde budúci pondelok. Ďuro Zaťko je chorý a celý týždeň bude brať antibiotiká, takže uvidíme, či sa neskôr bude môcť k tímu pripojiť. Nahradí ho Samuel Goč, no príde najskôr vo štvrtok, keďže tiež musíme počkať na výsledok koronatestu,“ povedal Kardoš na oficiálnej stránke Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Najbližším vrcholom pre slovenský tím bude kvalifikácia ME 2021, ktorú pre pandémiu presunuli z augusta a septembra na január budúceho roka.

Slováci budú o jedenástu účasť na európskom šampionáte a ôsmu za sebou bojovať v E-skupine s Rumunmi, Švajčiarmi a Albáncami. Prvý turnaj sa uskutoční od 7. do 10. januára 2021 na Slovensku, druhý turnaj o týždeň neskôr (14. – 17. januára) v Rumunsku. Na šampionát s 24 účastníkmi, ktorý budú hostiť Poľsko, Česko, Fínsko a Estónsko, postúpia víťazi siedmich skupín priamo a päť najlepších tímov z druhých priečok.

„Tento letný kemp slúži na to, aby sme v decembri mohli rýchlo nadviazať na systém, ktorý chcem hrať. Už prvý turnaj doma bude kľúčový z hľadiska priameho postupu na ME, čo je náš cieľ. Poznám všetkých chlapcov, ale nie pri dodržiavaní taktických pokynov, to práve ukážu tréningy. Chlapci zas potrebujú spoznať môj štýl práce. Zaujíma ma aj ich forma po korone. Niektorí sú v úžasnej forme, videl som ich na beachvolejbalových turnajoch. Prvý týždeň bude rozbehový, od polovičky druhého začneme skákať a potom to už bude o systéme,“ uviedol 46-ročný kouč.

Volejbalista roka 2019 Peter Michalovič už zažil Kardoša v národnom tíme ako asistenta talianskeho trénera Flavia Gulinelliho. „Teraz to bude o niečom inom, teším sa na opätovnú spoluprácu. Je to prvé sústredenie, musíme sa trochu oťukať. Myslím si, že to budú príjemné tri týždne. V lete som si zahral trochu beachvolejbal, ale v hale som dlho nebol, takže sa teším,“ povedal 30-ročný univerzál francúzskeho Nantes.

Na metódy nového kouča je zvedavý aj ďalší ostrieľaný reprezentant, smečiar Matej Paták: „Máme pred sebou prvý tréning, som plný očakávaní a dobrej energie. Som zvedavý, aký štýl tréner preferuje. Tešil som sa aj na chalanov, dlhšie sme sa nevideli. Všetci sme radi, že konečne môžeme niečo začať robiť, aj keď prvé dva týždne budú asi trochu bolestivé, kým si človek zvykne.“

Tesne pred zrazom absolvovali testy na koronavírus v spolupráci s Alpha medical všetci hráči aj realizačný tím – všetci s negatívnym výsledkom. „Na testoch som bol už počas karantény a vedel som, čo ma čaká. Všetci sme radi, že sme tu a sme zdraví. Verím, že to tak zostane a situácia bude už len lepšia,“ povedal Paták a na margo presunu kvalifikácie ME dodal: „Nebola iná možnosť, my to akceptujeme. Dúfam, že s uvoľnením z klubov nebude žiadny problém.“ Účastník predchádzajúcich štyroch európskych šampionátov (2013 až 2019) by po dvoch sezónach v Chaumonte mal Francúzsko opustiť: „Uvidíme, kde budem pokračovať. Krajinu asi zmením, ale viac zatiaľ nemôžem prezradiť.“

Do reprezentácie sa po takmer piatich rokoch vrátil libero Ľuboš Nemec, účastník ME 2015 v Taliansku. V minulých rokoch sa počas letnej sezóny venoval predovšetkým plážovému volejbalu. „To, že sa kvalifikácia presunula na január, mi veľmi vyhovovalo. Som rád, že som tu, a som hrdý, že okrem piesku môžem reprezentovať Slovensko aj v hale – aj keď si asi chvíľu budem zvykať na to, že mám pod nohami palubovku a nie piesok,“ povedal 25-ročný Zvolenčan, ktorý spoločne s Marekom Ludhom vyhral úvodné tri turnaje tohtoročnej série majstrovstiev Slovenska v beachvolejbale. Trénera Kardoša potešil Nemcov návrat do národného tímu: „Som rád, že tu mám všetkých, ktorí by mali tvoriť kostru tímu v kvalifikácii ME. Ľubo Nemec patrí k našim najlepším liberám a chcel som, aby bol s nami.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Slovenská volejbalová reprezentácia sa stretla v Nitre
7
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín