Iné športy

Nitrianske volejbalistky si splnili veľký sen. Podarilo sa im zvládnuť odvetný zápas a ich cesta Európu tak pokračuje.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalistky Nitry sa postarali o malý zázrak: V pohárovej Európe vyradili Bulharky
9
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Volejbalistky Volley project UKF Nitra postúpili do osemfinále európskeho Challenge Cup-u.

V odvete šestnásťfinále vyhrali doma nad bulharským tímom Kazanlak 3:1 a ďalej ich posunul zlatý set, v ktorom triumfovali 15:9. Prvý duel vyhral Kazanlak doma 3:0.

František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Určite sme veľmi radi, že sme vyhrali. Už po zápase v Bulharsku som hráčkam povedal, že máme dostatočnú tímovú silu na to, aby sme v domácom prostredí zápas vyhrali a postúpili ďalej. Paradoxne, začali sme zle a na začiatku prvého setu sme pokazili veľa podaní. To sme našťastie zmazali výbornou obranou a útokom po obrane. Zlom dvojzápasu prišiel v treťom sete, ktorý sme v koncovke práve vďaka dobrému útoku po obrane otočili, vyhrali a zvíťazili aj vo štvrtom sete. Zlatý set bol veľmi emočný. Museli sme však svoje emócie držať na uzde a ukázať aj pokoru. Obetavým a výborným výkonom sme napokon zvíťazili a hráčkam za to ďakujem. V ďalšom kole nás čaká Cannes, čo je ´iná´ volejbalová liga.“