Volebné miestnosti sa zatvárajú: V Nitrianskom kraji boli voľby pokojné

Komisie z Nitrianskeho kraja hlásia bezproblémové voľby. K hlasovacím urnám prichádzali ľudia aj v posledných chvíľach volieb.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Volebné miestnosti sa zatvárajú: V Nitrianskom kraji boli voľby pokojné
Zdroj: TASR

Priebeh volieb v okresoch Nitrianskeho kraja je aj niekoľko minút pred zatvorením volebných miestností pokojný. Volebná komisia v Zlatých Moravciach v priebehu dňa nezaznamenala žiadne podania ani incidenty. „Všetko prebieha bezproblémovo. Účasť bolo dopoludnia slabšia, ale neskôr ľudia začali chodiť a k urnám prichádzajú aj v posledných chvíľach volieb,“ uviedol Marek Horvát z organizačného štábu na prípravu komunálnych volieb.

Aj podľa členov mestskej volebnej komisie v Topoľčanoch mali sobotné komunálne voľby pokojný priebeh, ktorý nenarušili žiadne incidenty. Rovnaká situácia je aj v Nových Zámkoch. „Všetko je v poriadku. Máme pár minút do zatvorenia volebných miestností a všetko ide hladko. Volebná účasť bude zrejme priemerná, ráno bola slabšia, no neskôr sa zlepšila. Veľa ľudí si volebný akt nechalo na poslednú chvíľu, takže prichádzali k urnám aj neskoro večer,“ uviedla zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Nových Zámkoch Erika Nagyová.

Bezproblémové voľby hlásili aj členovia volebných komisií v obciach Nitrianskeho kraja. Pokojný priebeh mali komunálne voľby aj v Jesenskom v okrese Levice, ktoré je najmenšou obcou kraja. Svojich zástupcov si tam mohlo voliť 41 oprávnených voličov. „U nás je všetko v poriadku. Ľudia počas dňa priebežne chodili, ale všetci voliť neboli,“ uviedla predsedníčka miestnej volebnej komisie Michaela Jablonská.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR