Lucia Šútorová Správy

Vojaci sú stále na mieste pádu Mig-29: Dohľadávajú zvyšky havarovanej stíhačky

Dohľadávanie drobných elementov z havarovanej stíhačky v okolí Nových Sadov by malo byť ukončené do konca tohto týždňa.

Ilustračný obrázok k článku Vojaci sú stále na mieste pádu Mig-29: Dohľadávajú zvyšky havarovanej stíhačky
13
Galéria

Havarované stíhacie lietadlo MiG-29, ktoré sa zrútilo v sobotu (28. 9.) pri obci Nové Sady v okrese Nitra, je už prevezené na letisko Sliač.

„Je uskladnené v zapečatenom hangári, do ktorého má prístup len vyšetrovacia komisia,“ informoval náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko.

Prehľadávajú lokalitu

Vojaci v súčinnosti s Policajným zborom SR a Vojenskou políciou naďalej prehľadávajú lokalitu, kde stíhačka dopadla. „Chceme mať absolútnu istotu, že všetky dôkazové materiály, ktoré budú slúžiť na vyšetrenie nehody, budú zhromaždené v presne určených priestoroch, ale aj v tom, že lokalita je absolútne bezpečná,“ povedal Zmeko.

Podľa jeho odhadu bude dohľadávanie drobných elementov z havarovanej stíhačky v okolí Nových Sadov ukončené do konca tohto týždňa.

Počuli výbuchy

Stíhacie lietadlo MiG-29 spadlo v sobotu (28. 9.) približne o 21.30 h do neobývanej časti obce Nové Sady, pilot sa stihol pred pádom katapultovať. Po páde začalo lietadlo horieť. Miestni obyvatelia počuli výbuchy.

„Išlo o cvičný let lietadiel s výzbrojou. Niektorá munícia mohla vybuchovať a aj vybuchovala,“ uviedol Zmeko. Podľa ministra obrany Petra Gajdoša (SNS) je o príčinách nehody predčasné hovoriť. „Všetky okolnosti nehody prešetrí nezávislá komisia. Keď budú príčiny známe, zverejníme ich, nemáme dôvod to zamlčovať,“ skonštatoval.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Pád stíhacieho lietadla Mig-29
13
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie