Lucia Lauková Správy

Vojaci oslávia Deň Ozbrojených síl SR: Brány verejnosti otvorí aj útvar v Nitre

Pri príležitosti sviatku Ozbrojených síl SR budú otvorené aj brány vojenského útvaru v Nitre. Verejnosť sa bude môcť oboznámiť s prácou profesionálnych vojakov.

Ilustračný obrázok k článku Vojaci oslávia Deň Ozbrojených síl SR: Brány verejnosti otvorí aj útvar v Nitre
Foto: Rastislav Búgel

Bojové vozidlá, ako aj dynamické ukážky novej leteckej techniky uvidia návštevníci v sobotu (22.9.) na Dni Ozbrojených síl SR v Brezovej pod Bradlom.

S prácou profesionálnych vojakov sa môžu zoznámiť aj na Dni otvorených dverí, ktorý zorganizuje väčšina útvarov v piatok 21.septembra. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

Deň otvorených dverí sa uskutoční v piatok 21. septembra od 9. do 12.00 hodiny aj na útvare v Nitre na Novozámockej ulici 1. Odviesť sa tam môžete aj MHD. Na zastávku Kasárne Krškany premáva linka č. 12, 14 a 22.

„Často sa stretávame s tým, že verejnosť nevie, čo konkrétne naši vojaci robia, preto sme sa pri príležitosti ich sviatku rozhodli otvoriť naše útvary verejnosti,“ vysvetlil minister obrany Peter Gajdoš. Vojaci si totiž pripomínajú 25. výročie vzniku Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl.

Ako doplnil minister obrany, na oslavách v Brezovej pod Bradlom nebude chýbať ani prototyp bojového obrneného vozidla 8×8, ktorý je jedinečným produktom slovenského obranného priemyslu.

Deň Ozbrojených síl SR si Slovensko pripomína pri príležitosti víťazstva slovenských dobrovoľníkov nad uhorskými jednotkami a maďarskými národnými gardami v bitke pri Brezovej pod Bradlom v roku 1848. Deň otvorených dverí sa uskutoční v útvaroch ozbrojených síl v Leviciach, Seredi, Trebišove, Michalovciach, Prešove, Martine, Trenčíne, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Nemšovej, Zemianskych Kostoľanoch, Nitre, Sliači a Zvolene.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM