Rôzne

VODIČI pozor! CYKLISTI v Nitre môžu jazdiť v PROTISMERE na ďalšej ulici

Protismerná jazda je pre cyklistov povolená na Ľ. Okánika, Párovskej, Hviezdnej a na Štefánikovej triede pri autobusovej stanici.

Ilustračný obrázok k článku VODIČI pozor! CYKLISTI v Nitre môžu jazdiť v PROTISMERE na ďalšej ulici
3
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Mesto Nitra vyčlenilo viaceré jednosmerné ulice, na ktorých môžu cyklisti jazdiť aj v protismere. Najnovšie môžu cyklisti jazdiť v oboch smeroch aj na jednosmernej Ulici Ľudovíta Okánika.

„Ide o obytnú zónu s nízkou intenzitou dopravy. Je tu povolená rýchlosť 20 kilometrov za hodinu a osoby tu môžu na celej šírke vozovky tlačiť detský kočík, hrať sa a voľne sa pohybovať. Dostatočná šírka cesty a obmedzená rýchlosť pre autá nám preto umožnili bezpečne vpustiť cyklistov aj do protismeru,“ informoval mestský úrad.

Ako doplnil nitriansky Mestský úrad, okrem dopravného značenia pribudli na ul Ľ. Okánika aj nové dopravné vankúše, ktoré nahradili pôvodné spomaľovacie prahy. „Tie boli inštalované na celú šírku cesty. Dopravné vankúše zaberajú časť vozovky, nezavadzajú cyklistom a zároveň sú pohodlnejšie aj pre autá,“ doplnil magistrát.

Štvrtá protismerka

Ako informovala radnica, takáto protismerná jazda je už povolená na Párovskej a Hviezdnej ulici a tiež na Štefánikovej triede pri autobusovej stanici.

Prečítajte si tiež:

Cyklisti na Ľ. Okánika už aj v protismere
3
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM