Nikoleta Kováčová Šport Správy

Vo ŠTVRTOK pozor na DOPRAVNÉ OBMEDZENIA! Nitru čaká štart ETAPY cyklistických pretekov

Druhá etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska odštartuje vo štvrtok na poludnie z centra Nitry. Fanúšikovia cyklistiky sa tešia, vodiči hromžia.

Ilustračný obrázok k článku Vo ŠTVRTOK pozor na DOPRAVNÉ OBMEDZENIA! Nitru čaká štart ETAPY cyklistických pretekov
Zdroj: Slovenský zväz cyklistiky

Legendárne preteky Okolo Slovenska zavítajú o pár dní do Nitry. Už 68. ročník cyklistického podujatia odštartuje pod Zoborom druhú etapu. Ako pripomína nitrianska radnica na svojej webovej stránke, naše mesto je obľúbenou súčasťou pretekov – štartovalo sa tu už 27-krát.

Nitrianski fanúšikovia cyklistiky sa už nevedia dočkať na hviezdy svetového pelotónu, príde aj slovenská legenda Peter Sagan.

Vodiči nadšení nie sú

Medzinárodný kolos bude v Nitre štartovať vo štvrtok 27. júna na pravé poludnie rovno v centre mesta – od budovy banky na Štefánikovej ulici. S tým sú spojené viaceré dopravné obmedzenia, o ktorých detailne informuje magistrát Nitry na svojej internetovej stránke.

„Priamo v deň prejazdu Nitrou bude uzavretá časť Farskej ulice, a to v čase od štvrtej ráno do jednej popoludní. Školskou ulicou budú môcť autá jazdiť, avšak v opačnom smere ako v súčasnosti, to znamená, že z Farskej sa po Školskej dostanete v tento deň v smere hore, na Piaristickú ulicu,“ upozorňuje na jednom z mnohých obmedzení Mesto Nitra.

Zmeny nastanú aj v parkovaní. Už od dnešnej 18. hodiny nebude možné zaparkovať na parkovisku na Wilsonovom nábreží. Vo štvrtok od 4. do 13. hodiny nezaparkujete na Palárikovej ulici a na Štefánikovej triede.

„V prípade nerešpektovania značenia môžu byť ich vozidlá odtiahnuté,“ upozorňuje nitrianska radnica.

Dočasné zrušenie zastávok

Cyklistické preteky Okolo Slovenska sa dotknú aj cestujúcich MHD. Vo štvrtok od 4. hodiny rannej do 13:00 hod. bude vylúčená mestská autobusová doprava z Palárikovej a zo Štefánikovej – v úseku od pešej zóny po hlavnú križovatku. Na zastávkach v týchto miestach teda budete čakať zbytočne.

Podrobnosti uvádza Mesto Nitra na svojom webe.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM